Hlavní obsah
Aktuální dění

Festival Bílovecký amatérský film má za sebou první přednášku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Natálie Drahošová
30. 10. 13:50

Ve čtvrtek 26. října odstartoval doprovodný program festivalu Bílovecký amatérský film, a to přednáškou zaměřenou na používání nejmodernějších technologií v souvislosti s filmovou tvorbou.

Článek

Na téma využití nástrojů umělé inteligence pro tvorbu filmového scénáře přijel do Bílovce přednášet AI specialista, videomaker a divadelní improvizátor Ondřej Svoboda. Účastníkům semináře nabídl během devadesáti minut možnost nahlédnout do principů tvorby příběhu i způsobu fungování nástrojů umělé inteligence. A nechyběla ani reálná příprava filmových scénářů.

„Seminář skvěle propojil teorii s praxí, kdy se účastníci nejen seznámili s nutnými teoretickými základy, ale mohli si i vyzkoušet samotnou tvorbu filmového scénáře, stejně jako různé triky, tipy, nebo i perličky. Výsledkem byl jeden kompletní a jeden rozpracovaný scénář. Co je ale důležitější, každý z účastníků se seznámil se základními principy, které pak může aplikovat kdykoliv v budoucnu na jakoukoliv vlastní tvorbu,“ popisuje Jan Halász, ředitel festivalu Bílovecký amatérský film.

Jako další proběhne v rámci doprovodného programu festivalu workshop natáčení pomocí Apple technologií, který proběhne 2. listopadu, nebo unikátní beseda se scénáristkou filmu Její tělo, Anetou Honzkovou, bíloveckou rodačkou, která spolu s promítáním filmu proběhne v bíloveckém kině Radost 24. listopadu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz