Hlavní obsah
Umění a zábava

Scenáristka filmu Její tělo přijede představit očekávaný film do rodného Bílovce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Cineart TV Prague
15. 11. 14:26

V pátek 24. listopadu ožije Bílovec jedinečnou akcí celorepublikového významu. V souvislosti s českou premiérou filmu Její tělo proběhne v Bílovci beseda s jednou z autorek.

Článek

Scenáristka filmu Její tělo, jehož republiková premiéra právě startuje, přijala pozvání festivalu Bílovecký amatérský film a podělí se o své zážitky a zákulisní příběhy spojené s tvorbou filmu. Volba bíloveckého kina pro pořádání této akce přitom není nijak náhodná. Scenáristka Aneta Honzková je totiž bíloveckou rodačkou.

„Jsme moc rádi, že Aneta Honzková přijala naše pozvání a máme možnost přivítat takto talentovanou umělkyni znovu v jejím rodišti. Osobně jsem přímo nadšen už jen ze samotných příprav akce a nepochybuji, že beseda bude mimořádným zážitkem pro všechny příchozí,“ říká Jan Halász, ředitel festivalu Bílovecký amatérský film.

V rámci besedy, která odstartuje v 19 hodin, Aneta Honzková promluví o své cestě z malého města mezi profesionální umělce, úskalích profese scénáristky, ale i o zajímavostech a perličkách týkajících se filmu Její tělo. Následovat bude promítání filmu Její tělo ve variantě 15+.

Snímek Její tělo je debutový česko-slovenský celovečerní film dokumentaristky Natálie Císařovské. Obsahově pojednává o životním příběhu Andrey Absolonové, která se svou sestrou Lucií reprezentovala Česko ve skocích do vody, později se ale po úrazu vydala na hvězdnou kariéru v pornoprůmyslu.

„Film Její tělo je v českých kulturních kruzích velmi očekávaný a už samotné trailery rozhodně zarezonovaly u diváků. Je nám proto obrovskou ctí, že Aneta Honzková přijala naše pozvání, obzvláště vzhledem k tomu, že se před nedávnem stala znovu maminkou. Diváci budou mít v Bílovci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího procesu tvorby filmu takovýchto rozměrů,“ uzavírá Jan Halász s tím, že na besedu jsou k dispozici poslední volná místa, a to v předprodeji na adrese www.festivalbilovec.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz