Hlavní obsah
Cestování

Maďarský ráj uprostřed termálů: Jeskynní lázně Miskolctapolca přináší nezapomenutelný zážitek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain
8. 8. 15:46

Maďarsko je dlouhodobě známé svou bohatou lázeňskou tradicí a termálními prameny, které lákají návštěvníky z celého světa. Mezi mnoha lázeňskými městy, která stojí za návštěvu, zaujímá zvláštní postavení právě Miskolctapolca.

Článek

Přírodní skvost uvnitř jeskyní

Tato malebná destinace nabízí unikátní zážitek spojený s přírodními termálními jezírky, které vytvářejí lázeňský ráj s nezapomenutelnými chvílemi relaxace a odpočinku. Jeskyně byly vytvořeny vodou a vznikaly po staletí z vápence. Hosté si tu užívají pobyt v parkově upravených koupalištích o celkové rozloze téměř 9,3 km čtverečních, kde můžete využít šest různě velkých bazénů. Miskolctapolca upoutá svými termálními jezírky, která se nacházejí uvnitř krasových jeskyní. Tato unikátní přírodní formace vytváří jedinečnou atmosféru, kdy se návštěvníci mohou ponořit do teplé vody, zatímco se obklopují skalami a krásnými stalaktity. Jezírka mají teplotu kolem 30 °C, což je ideální pro uvolnění svalů a kloubů. Minerální složení vody má i léčivé účinky.

Podzemní jezero Várhegy je napájeno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem. Podle dostupných informací má vzduch v jeskyních mimořádně příznivý vliv na dýchací potíže. Několik speciálních místností promění vnitřní bazény v dobrodružné vlnobití. Patří mezi ně Hvězdný, Mostní a Koupací sál a také Starý jeskynní bazén. V lázních najdete také bazény a brouzdaliště pro ty nejmenší návštěvníky. Turisté, kteří se na toto místo vydají, zde poznají blahodárný vliv vody na své tělo. Je to jako koupel v přírodní lázni, která revitalizuje tělo i mysl.

Různorodá nabídka lázeňských procedur

Miskolctapolca nabízí širokou škálu lázeňských procedur, které jsou zaměřené na zlepšení zdraví a pohody. Návštěvníci si mohou vybrat z masáží, minerálních koupelí, saunových rituálů a dalších terapií, které jsou prováděny profesionálním personálem. Každá procedura je navržena tak, aby poskytla maximální regeneraci. K relaxaci, léčení a omlazení napomáhají hydroterapie v jeskynních lázních. K dispozici jsou osvěžující masáže, detoxikace, léčba alergií, antistresové procedury a dokonce i rybí pedikúra. Miskolctapolca se nachází v krásném prostředí maďarské přírody.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain

Vnitřní lázně, které nadchnou každého z návštěvníků.

Okolí lázní nabízí skvělé možnosti pro procházky, výlety a objevování malebných scenérií. Mezi památky v oblasti, které stojí za návštěvu, patří hrad Diósgyőr, ikonostas řeckokatolického kostela v Miskolci, obdivuhodná jeskyně v Lillafüredu, nebo malebné jezero Hámori a stará slévárna v Ómasse. Návštěvníci si mohou užít klidné procházky okolím jezírek nebo se vydat na dobrodružnější výlety po blízkém pohoří Bükk.

Pro milovníky relaxace a přírodních krás

Miskolctapolca je jedinečným lázeňským místem, které si zaslouží pozornost každého, kdo hledá nezapomenutelný zážitek v termálních lázních. Přírodní termální jezírka v krasových jeskyních vytvářejí magickou atmosféru, která spojuje léčivou sílu vody s krásou přírody. Skutečným pokladem jsou místa jako jezerní lázně, které byly upraveny do podoby jeskynních lázní, které jsou v Evropě jedinečné. Mnoho lidí si pochvaluje léčivou sílu, především díky léčivému jeskynnímu klimatu a teplé krasové vodě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz