Hlavní obsah

Za exotikou nemusíte na druhý konec světa. Stačí zajet do Tropical Islands, kousek od českých hranic

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain
4. 9. 13:20

Když si představíte tropický ráj, asi vás nenapadne Německo. Ale právě tam se nachází Tropical Islands, jeden z nejexotičtějších vodních světů v Evropě. Toto místo vás zavede do nádherných tropických krajů, aniž byste museli opustit Evropu.

Článek

Za exotikou nemusíte letět dlouhé hodiny, stačí si zajet do Berlína

Chtěli byste někdy zažít dovolenou na tropickém ostrově? Vyzkoušejte Tropical Islands, exotický vodní park, který se nachází poblíž města Brandenburg, zhruba 60 km od Berlína. Jedná se o umělý tropický ráj, který byl vybudován na bývalém letišti Brand-Briesen v Halbe. Hangár byl dlouhou dobu prázdný a nevyužitý. Tropical Islands se nachází v největší hale na světě, která je 360 metrů dlouhá, 210 metrů široká a 107 metrů vysoká. Je to největší vodní svět v Evropě, a dokonce větší než kanadský World Waterpark v obchodním centru West Edmonton Mall. Tropical Islands, což v překladu znamená Tropické ostrovy, byl otevřený v roce 2004.

Tropical Islands nabízí vše, co byste od tropické destinace očekávali. Uvnitř se nachází obrovská laguna s teplou vodou, písečnou pláží a palmami. Kromě toho můžete objevovat různé vodní atrakce, bazény s umělými vlnami a dokonce i tropické lesy s exotickou faunou a florou. Pokud máte rádi adrenalin, vyzkoušejte tobogány. Můžete si vyzkoušet Červený tobogán, který je určen pro ty, kteří se chtějí svézt na nafukovacích kruzích. Žlutý tobogán je pro větší odvážlivce a je středně rychlý. Ale opravdový adrenalin zažijete pouze na modrém tobogánu, který je vysoký 25 metrů. Zaujme vás také unikátní Tropická vesnička plná přístřešků a chýší, jako v tropech. Ve stylovém baru najdete osvěžující nápoje nebo lahodnou kávu.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain

Na překrásné písčité pláži si užijete pohody jako u oceánu

Desítky atrakcí pro celou rodinu na jednom místě. Pro ty, kteří touží po relaxaci, jsou k dispozici sauny a wellness centrum. Nejvíce navštěvovaná je překrásná písečná pláž, kde můžete využívat lehátka a užívat si pohody jako u oceánu. Díky slunečním paprskům je vhodné použít i opalovací krém. Pokud jste milovníky teplé vody, nadchne vás úžasná modrá laguna Bali s vodou o teplotě cca 32 ºC. Tato voda je ideálním místem pro odpočinek. Najdete zde i menší tobogány, vodopád, protiproud a také vířivky. Pokud byste ale chtěli vidět tropický ostrov z výšky, můžete vystoupat balónem do 30 metrů. Nezapomenutelným zážitkem je také procházka tropickým pralesem, kde můžete vidět obrovské pavouky či hady umístěné v teráriích. Na tropickém ostrově se pořádá i mnoho kulturních akcí, kterých si můžete doslova užít a také si zatancovat na tropické taneční show.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain

Tropický svět vás určitě ohromí

Jedním z nejzajímavějších aspektů Tropical Islands je jeho konstantní teplota. Bez ohledu na to, jaká je venkovní teplota a sezóna, uvnitř je vždy příjemných 26 °C. Tropical Islands zvládnete autem z Prahy za zhruba tři a půl hodinky. Vydat se tak můžete na odpočinkový víkend, jednodenní pobyt, případně na několikadenní dovolenou. Tropical Islands je skvostem Německa a evropskou perličkou. Nabízí úžasný únik do ráje, aniž byste museli cestovat na daleké ostrovy. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, nebo jen po relaxaci na pláži, je to místo, které stojí za to navštívit a objevit. Je to největší vodní svět v Evropě a zážitek, který si zamilujete vy i vaše děti. Tropický svět vás určitě uchvátí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz