Hlavní obsah

Znásilní dívku a dostane ochranu. Kde je naše slavná spravedlnost

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay/Public domain
11. 8. 17:53

Velmi mnou otřásl případ z Plzně, kde mladý Ukrajinec znásilnil, pořezal a pokusil se zabít mladou dívku. Ptám se, kde je naše spravedlnost a proč takové lidi ještě chráníme?

Článek

Krásné letní odpoledne se pro mladou dívku z Plzně změnilo v drama. Její kamarád jí znásilnil, pořezal a jen díky tomu, že předstírala, že je mrtvá, jí nechal být. Zabalil jí do pytle, shodil ze srázu k řece a odejde. Je toto v pořádku? Podle místních zákonů zřejmě ano, protože se nestíhám divit názorům, že tento mladý Ukrajinec za to nemůže, protože utekl před válkou. Jak toto někdo může říct a ještě k tomu soudce? Mladíka pošle do vazby s tím, že se uvidí, co s ním bude dál.

Proč jim to stále tolerujeme?

Nemám nic proti cizincům. Jsem zastáncem názoru, že každý je strůjcem svého štěstí a ostatní lidé za něho nemohou. Ale proč neustále omlouváme Ukrajince, že jsou to chudáci, kteří utekli před válkou? PROČ následně odmítáme ruské sportovce jenom proto, že jsou to Rusové? V posledním měsíci vyšlo přibližně 20 článků o tom, že Ukrajinci zde dělají zle. Od krádeží, vloupání, vražd a znásilnění. Vždy je každý tento čin kvalifikován mírně jen proto, že jsou to Ukrajinci.

Když v jejich zemi začala zmítat ruská armáda a všichni utíkali, nikdo z nás neváhal ani minutu, abychom těmto lidem pomohli. Snažili jsme se je podporovat nejen finančně, ale i materiálně. Mnoho z nich se chopilo nové šance a začalo pracovat na 150 %. Ostatní zde ale dělají problémoví, ale stále je v naší zemi tolerujeme. Proč je nevyhostíme a nepošleme bojovat za svou rodnou vlast na frontu?

Ke každému stejně, bez ohledu na to, odkud je

Ptám se tedy veřejně, proč zde neplatí jeden zákon pro všechny? Pokud by tento čin provedl Čech, dostal by bez milosti minimálně 15 let vězení, ne-li doživotí. Nikdo by se nedíval na to, odkud daný člověk pochází, jaké má zázemí, proč tento čin udělal. Proč se na to ptáme Ukrajince, jehož chování odsoudila i jeho domovina? Diskuze na internetu jsou k tomuto činu více než jasné. Objevily se také zprávy, že na sobotu se v  centru města chystá protestní akce.

Máme tohle opravdu zapotřebí? A jak k tomu přijdou nevinní Ukrajinci, kteří zde žijí slušný život? Mají se o sebe začít bát? Kde je naše spravedlnost, v té naší české zemi? Já si jen za nás všechny přeji, abychom si zde žili v poklidu, podobné činy, aby se odsuzovaly spravedlivě a rovně. Proč si má nyní mladá dívka nést doživotní trauma, které jí tento čin přivedl?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz