Hlavní obsah
Finance

3 akcie Warrena Buffetta, které za 5 let zdvojnásobily svou hodnotu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
26. 7. 16:48

Jsou tyto akcie v současnosti stále vhodnou koupí?

Článek

Chcete rychle najít kvalitní investice? Podívejte se na portfolio společnosti Berkshire Hathaway. Obsahuje mnoho solidních společností, které prověřili nejchytřejší investoři světa, včetně miliardáře Warrena Buffetta.

Tři akcie, které jsou nejen solidní investicí v tomto portfoliu, ale které se za posledních pět let zdvojnásobily, jsou Apple (AAPL), T-Mobile US (TMUS) a Mastercard (MA). Podívejme se, jaká budoucnost se jim rýsuje nyní.

1. Apple

Apple je Buffettovým oblíbencem, a to z dobrého důvodu - tato společnost je strojem na peníze s loajální zákaznickou základnou. Tržby společnosti za posledních pět let prudce vzrostly a zisky rostly ještě rychleji, což z této technologické akcie udělalo pro investory žhavý nákup.

Za posledních pět let se cena jejích akcií zčtyřnásobila. Při 33násobku zisku není tato společnost s hodnotou 3 bilionů dolarů levnou koupí, ale stále roste.

Letos společnost představila náhlavní soupravu Vision Pro, která uživatelům poskytuje zážitek smíšené reality, který může být oblíbený v metaverzu. Využívá více než tucet kamer a s cenovkou 3 499 dolarů může rychle přispět k nejvyššímu příjmu společnosti Apple. Společnost také pracuje na chatbotovi, který by mohl konkurovat ChatGPT, a otevírá tak cestu k další příležitosti k růstu v oblasti umělé inteligence.

Vzhledem k tomu, že společnost má stále velký potenciál růstu, je jasné, proč jsou akcie společnosti Apple stále oblíbené u růstových investorů. Pokud bude v těchto nových podnicích úspěšná, mělo by ocenění společnosti v příštích letech dále stoupat, což z ní činí dobrou dlouhodobou koupi.

2. T-Mobile

T-Mobile je další oblíbenou akcií za posledních pět let, protože tento nefiremní operátor dosáhl v tomto období výnosu 140 %. Zaměření telekomunikační společnosti na spokojenost zákazníků za každou cenu se vyplatilo. V únoru udělila společnost J.D. Power společnosti T-Mobile nejlepší známky za péči o zákazníky a již jedenáctý rok po sobě ji zařadila na první místo mezi mobilními operátory.

Fúze se společností Sprint v roce 2020 rozšířila působnost a velikost společnosti. V roce 2022 dosáhla tržeb ve výši necelých 80 miliard dolarů, což bylo o 77 % více než 45 miliard dolarů, které vykázala v roce 2019. A protože společnosti dolaďují své operace a využívají synergie, měla by se zlepšit ziskovost (čistý zisk v roce 2022 ve výši 2,6 miliardy dolarů byl ve skutečnosti nižší než zisk 3,5 miliardy dolarů, který T-Mobile vykázal před třemi lety). T-Mobile odhaduje, že synergie z transakce by mohly dosáhnout 7,5 miliardy dolarů.

Zvýšení ziskovosti a pokračující vysoká spokojenost zákazníků by měly zajistit, že T-Mobile zůstane v dohledné budoucnosti výhodnou koupí.

3. Mastercard

Na začátku července vzrostly akcie společnosti Mastercard za posledních pět let o více než 100 %. Společnost vydávající kreditní karty je skvělou investicí, protože s růstem ekonomiky a spotřebitelských výdajů rostou i transakce kreditními kartami. Z výnosů ve výši 17 miliard USD v roce 2019 vyskočil nejvyšší obrat společnosti v uplynulém roce na více než 22 miliard USD, což představuje nárůst o 32 %. Silný byl i její volný peněžní tok, který v roce 2022 dosáhl 10 miliard dolarů, což je o podobnou částku (35 %) více než o tři roky dříve.

Jednou z budoucích příležitostí k růstu společnosti vydávající kreditní karty by mohly být kryptoslužby. Společnost Mastercard spolupracuje s několika burzami, aby mohla nabízet karty spojené s kryptoměnami. Společnost se zaměřuje na zpřístupnění kryptoměn uživatelům, a dokonce nabízí poradenské služby v oblasti kryptoměn. S rostoucí popularitou bitcoinu a dalších digitálních měn by to mohlo společnosti Mastercard v budoucnu pomoci k ještě většímu růstu.

Díky kryptoměnám, ekonomickému růstu a pokračující síle elektronického obchodování by se horní a dolní linie společnosti Mastercard měly v dlouhodobém horizontu jen zlepšovat, což z ní činí skvělý nákup pro dlouhodobé investory.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz