Hlavní obsah
Lidé a společnost

Ta nejbohatší zvířata na světě a kde je najít – mazlíčci Taylor Swift a dalších

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Zdroj: Shutterstock
8. 1. 14:29

Je pravdou, že většinou píšeme o tak trochu jiných miliardářích a boháčích. Dnes se ale podíváme na méně typické členy této elitní kategorie – na ty čtyřnohé.

Článek

Ptáte se, co že je to za nesmysl? Ale kdeže – některým domácím mazlíčkům bychom opravdu mohli závidět jejich nesmírné jmění. Pojďme se blíže seznámit se třemi z nich.

Ale jak vlastně mohou domácí zvířátka vydělávat peníze? Z historie známe příklady, kdy zámožní (a osamocení) lidé odkázali celé své majetky právě na vrub svých zvířecích miláčků. Dnes tady ale máme také novou vlnu čtyřnohých kamarádů, jejichž páníčky jsou světové celebrity.

Tito populární domácí mazlíčci tak mohou vydělávat peníze díky sponzorovaným příspěvkům a reklamám – a po dosažení určité slávy mohou mít i dokonce i vlastní produktové řady. Někteří nakonec dokonce předčí své majitele, tedy pokud jde o majetek…

Internetová komunita All About Cats aktuálně vytvořila seznam nejbohatších, nejvíce vydělávajících a nejvlivnějších domácích mazlíčků na světě s uvedením jejich výdělků nebo dědictví.

Zde je osm nejbohatších domácích mazlíčků na světě a jak ke svému jmění přišli. Žebříček byl sestaven na základě analýzy Instagramu, přičemž mnozí z nejlépe vydělávajících chlupatých přátel se dostali na vrchol bohatství díky slávě na sociálních sítích. U zvířat však bylo zohledněno i zapojení do externích projektů.

1. Gunther VI – 500 milionů USD (11,3 miliardy CZK)

Představujeme vám nejbohatšího domácího mazlíčka na světě, německého ovčáka známého jako Gunther VI. Psí princ zdědil po své paničce, zesnulé německé hraběnce mnohamilionový fond a má všechno, od sídel a soukromých tryskáčů až po pochutnávání si na nejchutnějším mase a kaviáru. Ve skutečnosti hraběnka vše odkázala jeho předkovi, Guntherovi III. Nicméně peníze se i u psů očividně dědí z generace na generaci.

Na jedné straně si libuje v běžných psích činnostech, jako je jídlo, hraní a válení se na zahradě, ale v každém případě jej odlišuje už třeba jen to, že to všechno dělá v Madonnině bývalém domě! Gunther VI má také vlastní společnost Gunther Corporation, která spravuje veškerý jeho majetek.

Jeho soukromé letadlo se pravidelně vydává na cesty do Milána a na Bahamy, kde Gunther VI každý večer večeří v restauracích první třídy. Jeho manažeři dbají na to, aby byl dobře naladěn. Každé ráno mu šéfkuchař připravuje snídani, která se skládá z toho nejlepšího masa, čerstvé zeleniny, rýže a občas i kaviáru, nikdy však z granulí. Dokonce i jeho obojky jsou o poznání lepší než ty obyčejné: na schůzkách jsou z diamantů, doma z pravého zlata.

2. Nala_Cat – 100 milionů USD (2,3 miliardy CZK)

Že i kočky mohou být podnikatelky, dokazuje světu majitelka značky kočičího krmiva Nala_Cat, jejíž majetek dosahuje 100 milionů dolarů. Se 4,3 milionu sledujících na Instagramu je držitelkou Guinnessova rekordu v počtu sledujících na Instagramu pro kočku. Siamsko-perská kočka, adoptovaná z útulku, žije s majiteli Pookie Methachittiphanem a Shannon Ellisovou. Modrooká kráska údajně vydělává až 625 000 USD ročně (už od roku 2019) za vystoupení a podporu značek.

Její příběh začal stejně jako u mnoha jiných zvířat v USA v útulku pro zvířata v Kalifornii, kam ji její majitelka Pookie dostala v roce 2011. Pookie založila populární účet Naly, aby se pochlubila svým přátelům a rodině, ale netušila, že se stane tak populární. To ani náhodou.

Nala má dnes vlastní řadu krmiv pro domácí zvířata, vydala knihu, a především pak věnovala čas tomu, aby si na své stránce pěstovala své původní sledující, navazovala kontakty s obdivovateli a vytvářela svou image.

3. Olivia Benson, mazlíček zpěvačky Taylor Swift – 97 milionů USD (2,2 miliardy CZK)

Skotská klapouchá kočka Taylor Swift má majetek v hodnotě 97 milionů dolarů. Zpěvačka hitů jako Blank Space proslavila svou kočku na Instagramu jednoduše už jen tím, že jí založila účet. Následovala řada rozsáhlých reklamních aktivit, objevení se ve videoklipech a reklamy na dietní kolu a boty Keds.

„Olivia našla úspěch i mimo svět ovlivňování Instagramu,“ stálo v analýze na internetu. „Kočka si také vydělala jmění tím, že si zahrála po boku své majitelky v několika hudebních videoklipech, vytvořila vlastní řadu zboží a objevila se v mnoha velkorozpočtových reklamách.

Olivia – pojmenovaná samozřejmě po populární postavě ze seriálu Zákon a pořádek – si po boku Swiftové si zahrála v reklamách na DirectTV, Diet Coke a AT&T a ve videoklipech k písním „Me!“ a „Blank Space“. Ti, kdo navštívili světové turné zpěvačky „All Too Well“ v roce 2015, si možná také vzpomenou, že se kočička objevila po boku své starší sestry Meredith, první kočky Swiftové, ve videu, které se hrálo během koncertu.

Meredith se však do žebříčku nejbohatších domácích mazlíčků All About Cats nedostala, stejně jako Benjamin, třetí a posledně pořízená kočka Swiftové, která si také zahrála ve videoklipu „Me!“.

Vtipné je, že Oliviin majetek není dle odhadů zase o tolik menší, než ten Taylořin …

Taylor Swift v hudebním průmyslu debutovala už v roce 2006 a má na svém kontě dlouhý seznam populárních a v hitparádách nejúspěšnějších písní. Svou první píseň nazpívala, když jí bylo 15 let. Letos se stala nejmladší zpěvačkou, která za tuto píseň získala 4 ceny Grammy. Tato mladá zpěvačka si svým hlasem vydobyla jiné místo v srdcích lidí.

V mladém věku se stala velmi slavnou nejen ve svém rodišti, ale na celosvětové úrovni. Podle odhadů je hodnota majetku Taylor Swift nyní něco okolo 450 milionů dolarů. To je i ve vrcholném showbusinessu opravdu hodně.

Ale vraťme se ještě zpět ke čtyřnohým miláčkům – jaký je váš názor na tuto problematiku? Mezi výše uvedenými boháči je samozřejmě ale jeden velký rozdíl. Zatímco obě kočičky mají toto jmění k dispozici jen teoreticky, německý ovčák Gunther VI je opravdovým šéfem. A to je i v dnešní době poměrně kuriózní.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz