Hlavní obsah

Mezinárodní Den Psů: Oslava Našich Věrných Společníků

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: DaKr

Zlatý retrívr v přírodě

26. 8. 7:00

Mezinárodní den psů nám připomíná, že psi jsou nejen našimi domácími mazlíčky, ale také našimi přáteli a ochránci. Dnes si připomeňme jejich věrnost a lásku a zavažme se k tomu, že budeme odpovědnými vlastníky psů, kteří si tuto lásku zaslouží.

Článek

Dne 26. srpna, slavíme celosvětově oblíbeného čtyřnohého přítele - psa!

Mezinárodní den psů, který byl založen v roce 2004 Mezinárodní federací pro ochranu zvířat (IFAW) a Světovou organizací pro ochranu zvířat (WSPA), nás zve k uctění a oslavě těchto věrných společníků, kteří si našli cestu do našich srdcí.

Pes je nejen nejstarším domestikovaným zvířetem, ale také nejoblíbenějším. Po staletí nám psí přátelé poskytovali lásku, ochranu a nekonečnou oddanost. A tak je Mezinárodní den psů příležitostí k připomenutí si významu této výjimečné pouti mezi člověkem a psem.

Historie a Význam Mezinárodního Dne Psů

Mezinárodní den psů byl poprvé zaveden v roce 2004 organizacemi IFAW a WSPA, a od té doby se stal globálním fenoménem, který slavíme po celém světě. Jeho hlavním cílem je upozornit na důležitost péče o psy, podporu adopcí z útulků a vzdělávání veřejnosti o chování a potřebách psů.

Odpovědný Vlastník Psů

Jedním z hlavních poselství tohoto dne je důležitost být odpovědným vlastníkem psa. To zahrnuje poskytování správné péče, výživy a lékařského dohledu, ale také respektování psích potřeb a práv. Psí přátelé si zaslouží lásku, trpělivost a péči.

Adopce z Útulků

Mezinárodní den psů také zdůrazňuje význam adopcí z útulků. Tisíce psů čekají na láskyplné domovy, a tím, že poskytneme šanci těmto opuštěným zvířatům, můžeme změnit jejich životy a získat věrného společníka pro sebe.

Oslovte Veterány

Mezinárodní den psů nás také nabádá k ocenění služby psů ve vojenských a záchranářských rolích. Tito stateční psi pracují na ochraně a záchraně životů a zaslouží si naši podporu a uznání.

Jak Slavit

Existuje mnoho způsobů, jak můžeme Mezinárodní den psů oslavit. Můžeme se projít se svým psem, darovat do místního útulku, nebo dokonce uspořádat veřejnou akci na podporu psů ve své komunitě. Připomeňte tedy v tento den svým čtyřnohým parťákům, že vám na nich záleží minimálně tak, jako jim na vás.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz