Článek
Náš les se nachází poblíž vesničky Plzeňského kraje.
Z baráčku kde bydlím , cesta do lesa trvá asi půl hodiny. Než se vyškrabu po louce do kopce, projdu pěšinou a pak kousek pěšinou po louce k lesu. Na kraji lesa jsou nálety třešní, neboli ptáčnice. Jelikož jsem z toho kopce trošku žíznivá, nedá mi to a pár ptáčnic si ze stromu utrhnu. jsou mírně nakyslé, ale osvěží.
Jdu dál lesní pěšinou a vidím poválené ostružiní. Jsem naštvaná, protože zase kvůli kácení je povalené ostružiní. Dojdu až k mýtině , kde před měsícem začínaly borůvky, ale žádnou tam nevidím. Nalevo kde jsou na pasece odrostlé stromky, které byly vysazeny před třemi roky, vidím nové bujení maliní. Sem tam sezobnu malinu a jdu se podívat do lesa, kam chodíme běžně na houby. Procházím lesem kde je příjemný chládek , ale ve vzduchu je cítit dusné klima.
Na ty vedra, které panovaly v sobotu je v lese docela vlhko. Podhoubí by nemělo být vedry ohroženo, ale chtělo by to zapršet, aby měly houby z čeho vyrůst.
Došla jsem až k místečku , kde rostou borůvky a pár velkých jsem nasbírala. Bohužel borůvky těmi vedry, které měsíc panovaly utrpěly a nejsou všechny tak velké. Při sbírání borůvek jsem musela hledat ty veliké. Bylo jich málo a proto jsem se šla podívat na další místo s borůvkami. Tam byly ještě menší a dalo o hodně víc práce hledat ty velké, které byly podle mého uvážení tak akorát.
Na třetím místě s borůvkami pražilo sluníčko a podle toho borůvky taky tak vypadaly. Byly malinké a nedaly se pořádně sbírat.
Až půjdete do lesa, pozorujte jak se mění les.
Zlomené větve, pokácené stromy, spadlé šišky, smola na stromech, mraveniště, zarostlá cesta ostružiním, kaluže, rostliny a keře.
Kolik najdete změn v lese po týdnu, po čtrnácti dnech, po třech týdnech , po měsíci nebo dokonce po měsíci a půl.
Děti mají prázdniny, tak je vezměte do lesa a můžete s nimi pozorovat jak se mění les