Hlavní obsah
Aktuální dění

Vánoce přicházejí aneb svátky klidu a pohody?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ella Veselá

Ilustrační foto.

19. 12. 2022 7:58

Krátce bych se chtěla zamyslet nad pravým smyslem Vánoc. Vánoce jsou oslavou narození Ježíše Krista. Říká se, že jsou to svátky klidu a pohody.

Článek

Předvánoční čas ale mnohdy provází shon a stres okolo nakupování dárků, pečení cukroví, vánočního úklidu, braní obchodů útokem, zkrátka: „Honem, ať se do Vánoc všechno stihne, ať doma není málo jídla…“ Píšu svůj úhel pohledu, určitě to každý může vnímat jinak.

Vzpomínky na Vánoce u nás doma jsou přesně takové. Doma se vše blýskalo, bylo 15 druhů cukroví, ale vládlo tam takové nepříjemné dusno, které se rozplynulo až s příchodem Štědrého dne.

Teď už mám vlastní rodinu a několikrát jsem se v minulých letech přistihla, že ačkoliv mi tento shon v dětství tolik vadil, sama jsem dělala to stejné. Pocit, že na Vánoce musí být uklizeno víc než jindy, s pečením jsem to ještě loni měla podobně. A pak jsem byla nervózní, že nestíhám. Znáte to taky? Myslím, že moje děti mohly mít stejné pocity jako já tehdy.

Jaký si to uděláš, takový to máš

Letos jsem trochu zvolnila. S dětma jsme upekli a nazdobili perníčky, nějaké cukroví jsem si nechala upéct. Užíváme si sníh, stavíme sněhuláky, bruslíme. Snažím se udělat si čas příjemně strávený s lidmi, které mám ráda, hlavně žádný velký stres. Mám ráda vánoční atmosféru, besídky dětí, setkání u svařáku, koledy, radost v dětských očích při těšení se na Ježíška.

Mějte klidný předvánoční čas, nikam nespěchejte. Užijte si kouzelné Vánoce s lidmi, které máte rádi a hlavně ať jste zdraví.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz