Hlavní obsah
Internet a technologie

Co bude pro webové vývojáře prioritou v roce 2023?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Expert Dev
25. 1. 11:27

V článku se dozvíte, jaké trendy dnes formují vývoj webových aplikací, jak by se mohly v příštích několika letech vyvíjet a způsobit revoluci v online uživatelském prostředí.

Článek

Přehled trendů pro vývojáře webu

Tvorba webových stránekvývoj webových aplikací prošly za posledních deset let dlouhou cestou. Zkušení vývojáři webu stále častěji využívají umělou inteligenci a strojové učení k přizpůsobení uživatelských zkušeností na základě individuálních dat. Vyvíjejí také moderní webové stránky, chytřejší webové nástroje a aplikace, které stírají hranice mezi různými typy zařízení. Kromě toho se vývojáři webových aplikací více spoléhají na automatizované testování, aby zajistili kvalitu, samozřejmě včetně analýzy protokolů o chybách a shromažďování metrik, a také zabezpečení webových stránek, které jsou stále důležitější v souvislosti s globálními úniky dat. V neposlední řadě zkoumají nové způsoby, jak učinit webový obsah interaktivnějším a poutavějším prostřednictvím aplikací rozšířené virtuální reality (AR/VR).

Podívejme se blíže na to, jak vývojáři webových stránek upřednostňují tyto trendy v příštích několika letech.

Hlavní priority webových vývojářů pro rok 2023

1. Vývoj mobilních webových stránek

Není žádným tajemstvím, že uživatelů mobilních webů je více než uživatelů desktopových webů, a tento trend bude v příštích několika letech jen růst. Proto musí weboví vývojáři vytvářet obsah a webové prostředí, které budou responzivní a fungovat na jakémkoliv zařízení(přizpůsobit se různým velikostem obrazovek). Kromě toho by se měli vývojáři webových stránek zaměřit na to, aby byl webový obsah lehký a optimalizovaný pro mobilní zařízení, protože uživatelé budou očekávat rychlé načítání.

2. Zabezpečení

Vzhledem k tomu, že stále více lidí přistupuje k webu prostřednictvím mobilních zařízení, je bezpečnost webu nesmírně důležitá. Vývojáři musí chránit webové aplikace a webové stránky před škodlivými subjekty, jako jsou hackeři, kteří se mohou pokusit ukrást data nebo narušit služby. To znamená, že vývojáři musí být informováni o osvědčených postupech zabezpečení webu a musí prioritně předcházet narušení bezpečnosti.

3. Přístupnost

Vývojáři by měli upřednostňovat zpřístupnění webových stránek všem uživatelům, ať už mají zdravotní postižení, používají různé prohlížeče, zařízení atd. To může znamenat implementaci řady technologií, jako jsou nástroje pro rozpoznávání hlasu nebo videa s titulky, aby webové stránky vyhovovaly různorodým potřebám všech uživatelů webu.

4. Automatizace

Dnešní trendy ve vývoji webových stránek nám ukazují, že automatizace hraje důležitou roli při vytváření efektivního uživatelského prostředí. Automatizační nástroje mohou vývojářům webových stránek pomáhat s úkoly, jako je testování webových stránek, návrh, ladění a další. Vzhledem k tomu, že webové stránky jsou stále složitější, měli by weboví vývojáři upřednostňovat používání automatizace, aby udrželi krok s poptávkou po projektech vývoje webových stránek.

5. Umělá inteligence

Umělá inteligence už dnes hraje při vývoji webových stránek svou roli a v příštích několika letech bude ještě důležitější. Vývojáři využívají algoritmy AI k optimalizaci webového obsahu a rychlejšímu vytváření lepších digitálních produktů, od vytváření personalizovanějších zážitků až po porozumění chování uživatelů.

6. Technologie blockchain

Technologie blockchain, která je základem Bitcoinua dalších digitálních měn, má ve vývoji webových aplikací celou řadu využití. Weboví vývojáři ji využívají k vytváření bezpečných webových aplikací a stránek, a také k ukládání dat v decentralizovaném systému.

To jsou jen některé z hlavních priorit webových vývojářů pro příštích několik let, které se budou nepochybně dále vyvíjet s tím, jak budou webové technologie postupovat. I když se trendy ve vývoji webových aplikacítvorbě webových stránek mohou rychle měnit, pochopení těchto aktuálních trendů může webovým vývojářům pomoci udržet si náskok a zajistit tak uživatelům webu co nejlepší zážitek.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz