Hlavní obsah

LŽI PANA “ JAKUBI “

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

6. 8. 12:41

Jen pár vět k dezinformsčním článkú, pana *** jakubi *** .

Článek

Pan Jakubi -alias - někdo , kdo se ani nechce podepsat pod své literární statě se takto schovává pod rouškou anonimity,aby zde mohl lidem vymývat mozek podle libosti .

V jeho posledním článku - o tom , jak bylo vše za “ totáče “ špatně - ale komu je dnes 50- a více let - ví o tom svoje . Nikde nezmiňuje o tom, že družstevní byt 2+1   stál 20-25 000 kč, že nájem za byt stál 300-400 kč , dům se dal postavit za 100 000 kč, že kubík vody stál 50 haléřú , brambory 1kč ,a za průměrný plat v roce 1989 ( 2360 kč ) - jste si jich koupil skoro dvě a půl tuny. Auta byla sice na pořadník , ale od roku 1985  bylo Škodovek haldy a  za 55000 kč byla vaše. Byla to sice práce nic moc, ale zajel jsme s tím do Bulharska a zpátky nez problému. Pan Jakubi píše - jak byl každý špehován, na každím rohu byt estebák . A kde to žijeme dnes ?? Každý hovor v telefonu je zaznamenán, každá sms , každé vaše vyjetí auta je pod kamerami na všech křižovatkách , každý váš e-mail je někde založen , každá platba přes kartu je evidována - kdo , a  co a  si koupil . Dnes je proti minulosti tvrdá totalita -s jedinou vyjímkou - můžete se sebrat a odjet třeba do Tramtárie . Za komančú jsme nemohli skoro nikam . Živnostnici byli až na vyjímky zakázáni. Dnes jsou - ale stát je zlikviduje taky - už se na tom pracuje . Nikdy jsme nebyl v žádné straně a měl rodinu na západě- ale nikdy bych tam nešel . Je tam ještě větší totalita jak tady . Platí se úplně vše a né málo, daně - jaké zde ještě nejsou -ale časem budou - daně za používání auta , školné na všech školách, dědická daň 30ˇ% , nemožnost jít do nějakého předčasného dúchodu a  dalších věci - co za pár let udělá z lidi jen otroky .

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz