Hlavní obsah

Jak chránit peníze před inflací?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Fotovoltaicka-Elektrarna.com

Fotovoltaická Elektrárna jako investice

21. 3. 21:47

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč. Máme konkrétní návod.

Článek

Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v únoru 16,2 % (v lednu 15,7 %). Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující.

Jak nejlépe ochránit své peníze před inflací?

  • Hotovost ztrácí na své hodnotě
  • Jak a do čeho nyní nejlépe investovat?
  • Vyplatí se investice do zlata nebo nemovitostí?

Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací? Máme konkrétní návod

Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, jsou nemovitosti. Ale ještě výhodnější se v tuto chvíli jeví investice do fotovoltaické elektrárny. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám.

Investice do fotovoltaiky se státní dotací až 301.500 Kč nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými. Současně snížíte své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat až po dobu 25let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky.

Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy. Již nyní existuje spousta nezávislých fotovoltaických expertů a srovnávacích serverů, jako třeba www.sFotovoltaika.cz

Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny 9,9kWp

Doba, kdy se fotovoltaická elektrárna zaplatí svým provozem je zobrazena na grafu červeně. Modře pak vidíte období, kdy vám bude elektrárna generovat zisk.

Předpoklady použité pro výpočet návratnosti:

  1. Výkone elektrárny volen mírně nižší než spotřeba domácnosti, která je následně z 80% pokryta výrobou elektrárny
  2. Cena elektřiny je počítána na úrovni platného stropu s předpokladem nejběžnější distribuční sazby D02d a s jističem 3x25A
  3. Po 12ti letech je počítáno s investicí ve výši 100 tis. Kč do servisu, obnovy baterií atd.
Foto: Fotovoltaicka-Elektrarna.com

Návratnost investice do fotovoltaiky

Foto: Fotovoltaicka-Elekrarna.com

Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny 9,9kWp

Spočítejte si návratnost fotovoltaiky na fotovoltaické kalkulačce

Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách, je možné možné počítat s návratností investice do fotovoltaické elektrárny v horizontu čtyř až pěti let. Pak již neplatíte za energie a současně s přebytky vyrobené energie, začnete vydělávat.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz