Hlavní obsah

Vyplatí se investice do fotovoltaiky?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: www.fotovoltaicka-elektrarna.com

Fotovoltaická elektrárna jako investice

29. 3. 17:04

Fotovoltaická elektrárna jako investice. Kdy se vyplatí investice do fotovoltaické elektrárny a kdy naopak ne? Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách počítejte s návratností do fotovoltaické elektrárny v horizontu čtyř až pěti let.

Článek

Investice do fotovoltaiky - vyplatí se?

Fotovoltaické panely jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří chtějí snížit své náklady na elektřinu a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Ale stojí za to investovat do fotovoltaiky? V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody této investice.

Investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, je investice do fotovoltaické elektrárny. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám.

Investice do fotovoltaiky se státní dotací až 301.500 Kč nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými, snížíte si své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat po dobu až 25let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky.

Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy.

Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách, je možné počítat s návratností investice do fotovoltaické elektrárny v horizontu čtyř až pěti let.

Foto: www.Fotovolty.cz

Návratnost investice do fotovoltaiky

Poté již neplatíte za energie a současně s přebytky vyrobené energie vyděláváte.

Spočítejte si návratnost na fotovoltaické kalkulačce

Výhody investice do fotovoltaiky

Jednou z největších výhod fotovoltaických panelů je, že vám umožní snížit vaše náklady na elektřinu. Pokud máte dostatečně velkou instalaci, můžete dokonce vyrábět více elektřiny, než spotřebujete, a prodávat ji zpět do sítě. To může vést k úsporám až několika tisíc korun ročně.

Další výhodou je, že fotovoltaické panely jsou relativně snadné na instalaci a mají dlouhou životnost. Pokud jsou správně nainstalovány a udržovány, mohou fungovat po mnoho let bez problémů.

Nevýhody investice do fotovoltaiky

Jednou z největších nevýhod fotovoltaických panelů je vysoká počáteční investice. Nákup a instalace panelů mohou být velmi drahé, což může být pro mnoho lidí překážkou.

Další nevýhodou je, že výkon panelů může být ovlivněn počasím. Pokud je obloha zatažená nebo je málo slunce, může být produkce elektřiny snížena. To může vést k menším úsporám na elektřině.

Investici do fotovoltaiky

Při rozhodování o investici do fotovoltaiky je důležité zvážit několik faktorů. Zaprvé, musíte zvážit náklady na nákup a instalaci panelů a porovnat je s očekávanými úsporami na elektřině.

Dále musíte zvážit polohu vašeho domu a kolik slunečního svitu dostává. Pokud váš dům není vhodný pro instalaci panelů, nemusí být investice do fotovoltaiky pro vás ideální.

Investice do fotovoltaiky může být skvělým způsobem, jak snížit vaše náklady na elektřinu a přispět k ochraně životního prostředí. Nicméně, musíte zvážit náklady a výhody této investice, abyste zjistili, zda je pro vás ideální. Pokud se rozhodnete investovat do fotovoltaiky, měli byste si vybrat kvalitní panely a zajistit jejich správnou instalaci a údržbu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz