Hlavní obsah
Finance

Jaro, léto, podzim a zima!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Jaro 2023…

20. 3. 9:00

Česká republika na rozcestí globálního chaosu ekonomické transformace!

Článek

Každému už je dnes jasné, že inflace a drahota je nejenom v Evropě, ale i v USA 2023. Ukazuje na změnu ekonomické reality. Od pohody bankovního sektoru s nízkými úroky a potřebou levných peněz, až k dnešní inflaci (kolem 7%), která zasáhla celou Evropu i USA.

Česká republika má inflační potenciál k 20%, tedy se ptám proč? Ta inflace znehodnocuje práci i úspory. Po (1989) 30 letech letech budování po západním vzoru sociálně tržní ekonomiky jsme se dostali od podstaty kapitalismu. Rozuměj nabídky a poptávky + konkurence ? - náklady = zisk!

Někde se stala chyba!

K takové socialistické tržní ekonomice, kde hlavní cíl je mít dobře nataženou ruku a žádat po politické stránce skoro na všechno dotace, což vede k deformaci nabídky a poptávky na základě jen konkurence.

Místo toho jsme zadali levnou výrobu do rozvojových zemí, kde levná pracovní síla zajišťovala ten správný zisk, jak Evropě, tak i USA. Mluvím hlavně o CHINA a celkové potřeby Asie se vyrovnat s chudobou. Což zase prospělo jen těm, co tu vyspělou technologii umístili tam, kde je levná práce ASIE + Afrika!!

Pořád se tedy točíme v kruhu, kde se ta poptávková i nabídková inflace bere. Ale my jsme si ji vytvořili sami, když jsme dopustili, aby základní suroviny a levnou práci jsme jen neustále dotovali.

My Vám práci! Vy nám svaly! Tedy inflaci! V České republice nízké mzdy!!

Transformace České republiky směrem k VVIO4 je skoro jedinou reálnou cestou bez zbytečných reforem. Které dnes při inflaci a drahotě i malých mezd v České republice nejsou tím správným řešením!!

Reformy při inflaci a malých mezd i drahotě ztrácejí ekonomický smysl!! Transformace znamená celkovou změnu od několika daní jen k jedné dani a transformaci sociálního systému i zdravotní péče. Která má vysoké neudržitelné náklady jak v kvalitě, tak i dostupnosti. Musíme se smířit s tím, že není vše zadarmo jako v socialismu!

VVIO4 musí ale splňovat několik základních parametrů. Česká republika si musí uvědomit, že globální ekonomika je dnes na úplně jiné úrovni! A počet obyvatel a tím i možnost tržního prostředí Evropy a USA je asi okolo 750 milionů obyvatel.

Ovšem Asie jen Indie a China kolem 2.2 miliardy tak tomu se říká byznys! Kde je pak Afrika a Blízký východ. To tedy znamená, že bez globálního obchodu se Evropa i USA neobejdou. Nechci novou Čínskou zeď.

S.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora