Hlavní obsah
Finance

Jak ze svých peněz získávat co nejvíce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
31. 7. 19:40

Peníze jsou všude, stačí jen přijít a vzít si je. Samozřejmě obrazně řečeno. V tomto článku uvádím několik příkladů, jak získávat peníze navíc při běžných činnostech, jako je například nakupování nebo dojíždění do práce.

Článek

Cashback portály

Určitě už jste o něčem takovém slyšeli, funguje to velmi jednoduše. Na stránkách vybraného cashback portálu si vyhledáte obchod, ve kterém chcete nakupovat, a přes proklik provedete nákup běžným způsobem, jak jste zvyklí. Oni vám poté nějaké procento z nákupu vrátí zpět. Ať už nakupujete často či jen zřídka kdy, každá koruna se počítá.

Nechte peníze dělat další peníze

Víte, že peníze mohou pracovat pro vás a ne naopak? Úroky na spořicích účtech sice inflaci neporazí, ale přesto vám k vašim úsporám (nejčastěji) měsíčně přidají několik korun navíc. Pokud máte například na spořícím účtu naspořeno 30.000 Kč a máte úrok na spořícím účtu 5% p.a. (za rok), budete tam mít po roce po odečtení daně o 1.275 korun více. Jsou to sice takové drobné, ale lepší než nic. Odvážnější mohou ke zhodnocování svých peněz používat třeba některý z investičních portálů.

Zdravotní pojišťovny

Věděli jste, že zdravotní pojišťovny nabízí pro své klienty každoročně několik druhů příspěvků, na které máte po splnění určitých podmínek nárok? Jsou jimi například příspěvky na pohybovou aktivitu, dentální hygienu, očkování a mnoho dalších. Stačí se jen informovat u své zdravotní pojišťovny.

Spočítejte si to

Používáte pro svou cestu do práce nebo školy autobusy, tramvaje či vlaky? Zvažte pořízení některého z dlouhodobých předplacených kuponů na MHD. Díky takovému kuponu můžete ušetřit i tisíce ročně, což už je znát.

Slevové kódy

Před každým nákupem v e-shopu si vyhledejte na internetu, zda je k dispozici nějaký slevový kód. Ten vám poté může v závislosti na výši slevy objednávku snížit o desítky korun až po tisíce. Opět další bonus pro vás.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz