Hlavní obsah
Umění a zábava

Mé Moáry: Moje polokočky a Rgije

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Gimouš Veliký

Gimouš Veliký, Nakreslila: Alena Šteflová

21. 8. 10:40

Paměti kocoura Gimouše Velikého určené pro milovníky koček. Gimouš myslí svoje paměti smrtelně vážně, ale vyšla mu z toho spíš komedie. Kapitoly budou zveřejňované v týdenním cyklu, každé pondělí. Za reakce budeme rádi!

Článek

Moje polokočky a Rgije

Rodina mých polokoček má v základní sestavě čtyři členy. Další polokočky se objevují jen občas. Základní sestava je následující.

Polokocourovi říkají Kája, Karel, táta a občas velký siamský slon. Ale slon to není, tím jsem si jistej. Viděl jsem slony v placce, na kterou polokočky zírají ve velkým pokoji.

Dost často sedí přes den v místnosti s poličkami, má náhradní uši a snaží se naučit placku před sebou mezinárodní JÚ řeči. K tomu se ještě dostanu. Docela dobře se u něj válí a umí obstojně drbat.

Jeho polokočka se jmenuje Vlaďka, Kvíčala, maminka a někdy i teta. Vůbec polokočky mají děsnou spoustu jmen. Vlaďka je přes den doma jen málokdy. Večer dost často kouká taky do placky, ale dole ve velkým pokoji. Nesnaží se jí naučit mluvit. Je rozumnější a nemarní tím čas. Skvěle se jí spí na hlavě, má na ní chutnou, dlouhou srst. V noci jí srst na hlavě občas žeru i když to nemá úplně moc ráda.

Mají spolu dvě polokočky, jejich děti. Ty ale přicházejí jen zřídka. Jsou si podobný
a docela si je pletu, musím říct.

Jedné říkají Alča, Alenka, Ála, Alína a občas koza nebo sviňucha. Já polokočky nechápu. Už jsem v placce viděl kozy a dokonce i sviňuchu. Sviňucha žije ve vodě, zatímco Alča rozhodně není vodní živočich. Určitě sviňucha není. Alča mě občas vezme do náruče, cení na mě zuby a tváří se jako by mě chtěla sežrat. Ale nebojím se. Ona jí jenom divný věci. Brambory, salát, řepu, brokolici.. brrrr. No já fakt zelenina nejsem, mě nesežere.

Druhá polokočka dcera se jmenuje Týnka, Kristýnka, Týnuš a opět koza a sviňucha. Mají v tom fakt hokej. Nevíte co je to hokej??

Týnka se u nás vyskytuje hodně zřídka. Prý žije v Anglii. Moc nevím co to může být, ale jak jsem pochopil, musí se nechat sežrat nějakou obludou co lítá, aby se do Anglie dostala! Opravdu nic pro mě.

No a tahle Týnka má ještě někoho, kdo podle mě bydlí v tom zavřeném pokoji, kam se skoro nikdy nedostanu. Týnka je hodně podobná Alče, má ale Rgiji na kočky.

Nejdřív jsem měl z tý Rgije opravdovej strach. Myslel jsem si, že se jedná o nějaký strašidlo, a dost jsem se bál. Ze začátku se mi o Rgiji i zdálo. Ale už jsem v klidu. Zjistil jsem, že Rgije hlavně škodí Týnce. Mě ani Mie nic neudělala. Je prý na kočky, což znamená, že je jako má ráda, že na nich ujíždí.

Týnka s ní má jen problémy. Protože má Rgiji, občas kýchá, smrká a slzí jí oči. Představuju si Rgiji jako divnou blechu. Jednou jsem si totiž blechy pořídil od ježka, kterýho jsem potkal na zahradě. Normálně mi je dal zadara!

Myslel jsem si, jak jsem ho převez. To jsem se splet, blechy jsou nepříjemný. Štípaj a kvůli nim dostávám smradlavou vodičku za uši. Možná je Rgije blecha, co má jméno. O žádný jiný bleše se jménem jsem neslyšel.

Týnka bere nějaký malý bílý prášky, prý proti Rgiji, ale Rgiji pořád má. Já když jsem měl blechy, dostal jsem smradlavou vodičku za uši. Blechy se jí nadechly, slaboučce zakašlaly, zavřely očička a vypadly mi z kožichu. Myslím, že Týnce tu vodičku nemůžou koupit, protože je jen pro kočky. Polokočky si jí určitě nemůžou dovolit.

Už jsem se párkrát do pokoje, kde Rgije žije, dostal. Je tam krásná postel a báječně se na ní leží. A má super výhodu. Když pod ní zalezu a nechci ven, tak na mě žádná z polokoček nedosáhne!

Radši si ale dávám bacha a koukám, jestli na mě někde ta Rgije nečíhá. Co kdyby nakonec nebyla hodná, že?

Foto: Nakreslila: Alena Šteflová

Rgije Nakreslila: Alena Šteflová

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz