Hlavní obsah
Umění a zábava

Chystáte se do další řady Zrádců? Nelžete o svých fobiích nebo psychických problémech, apeluje Kotek

Foto: Jan Beránek, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Není už žádným tajemstvím, že druhá řada detektivní hry Zrádci opravdu bude. Z velké části se jí budou účastnit i ti samí členové štábu, kteří tomuto formátu naprosto propadli.

Článek

Jestli bude moderátorem opět skvělý Vojta Kotek, není zatím stoprocentně jisté, ale fanoušci pořadu by o něj rozhodně stáli. I jeho hra naprosto pohltila. V jednom z dílů svého podcastu společně s Markusem Krugem si dělal legraci z toho, že by jednou přišel v kostýmu i domů za manželkou a synem. Místo klepání na dveře by se ozvalo klepání hůlkou o zem a po svém synkovi, „podruhovi“, by chtěl, aby mu sundal boty. Znalci legendární Cimrmanovy hry Záskok se teď smějí.

Není pochyb o tom, že tato hra ještě i po tři čtvrtě roce stále rezonuje v hráčích, členech štábu atd. Velkou zásluhu na tom má samotné televizní vysílání a také právě Kotkův a Krugův podcast s názvem Zrádci. Do jednoho z nejnovějších dílů pozvali psychologický tým a zároveň manželský pár Magdalenu a Dušana Randákovy. Právě oni byli přítomni u druhého kola castingu, aby pomohli s užším výběrem hráčů. Jejich úkolem bylo poznat, jestli ten konkrétní člověk bude mít na to, aby vydržel tak silnou zátěž. Možná se to nezdá, ale například sedět v cele smrti, ležet v hrobě, skákat z věže nebo jen být několik sám se sebou na pokoji, bez telefonu nebo jiného kontaktu může být pro někoho psychickou zátěží. Zdůraznili tak to, že zatajovat nějaké svoje fobie nebo psychické problémy není v rámci castingu vůbec dobře.

Stejné poslání měl v úmyslu předat i Vojta Kotek novým uchazečům. Zmínil proto vítězku Nicole Šáchovou. O té se během natáčení dozvěděl, že údajně trpí Aspergerovým syndromem, což je porucha autistického spektra. Ona mu to ale u prvního rozhovoru s ní vyvrátila. Jenže to Vojta ani nikdo další ze štábu netušil, že o tom lhala. Využila této informace, která se s ní nese už od doby, kdy se účastnila soutěže krásy Miss Essens, ale přetvořila ji ve svou největší lež. Ta její původní a pravá lež se lidem při castingu moc nezdála. Byli zaujatí právě tím, že má mít nějakou poruchu a mysleli si, že její přiznání k ní je lež. A tak je v tom nechala.

Po skončení vysílání a promítání v kinech ale šla s pravdou ven. V podcastu Poprask se přiznala, že skutečně syndromem trpí. Manželé Randákovi si ale velmi pevně stojí za tím, že není moc dobré při tom castingu tajit takové věci. Stejně tak je dobré přiznat svoje limity. Velmi snadno by se pak během nějakých misí, konfrontací nebo něčeho podobného mohlo stát, že to ten člověk neustojí. A to nejhorší ale na tom bude, že štáb to třeba vůbec nebude řešit, protože bude přesvědčen, že je to součást hráčovy strategie. A on si přitom sáhne na dno.

Proto Vojta Kotek i Markus Krug apelují na nové hráče, aby rozhodně žádné psychické problémy nebo fobie netajili nebo o nich nelhali. Na celý rozhovor s psychology se můžete podívat zde. Dozvíte se například, že jim soutěž zčásti připomínala Stanfordský vězeňský experiment. Ten spočíval v rozdělení rolí vězňů a věznitelů mezi obyčejné lidi, ale byl ukončen už po pár dnech. Věznitelé se stali krutými a ani psychický stav všech účastníků nebyl dobrý.

Zrádci s sebou naštěstí takové riziko nenesou. Takže je to jasné. Na castingu zaujmout, lhát až ve hře.

Zdroje: podcast Zrádci, Wikipedie, podcast Poprask

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz