Hlavní obsah
Aktuální dění

Havarijní podmínky šaten nutí dětské hráče basketbalu převlékat se před diváky a soupeři

Foto: Wiki1957BOY, CC BY-SA 4.0

Před pár dny vyšlo najevo, že basketbalový klub Basket Academy Louny nemá pro svoje ani hostující hráče vyhovující místo na převlékání. Děti se tak musí převlékat před zraky ostatních hráčů a diváků.

Článek

Basket Academy Louny funguje už od roku 2013 a navazuje na téměř dvacetiletou tradici basketbalového oddílu Sokol Louny. Ten byl založen už v roce 1994. Basketbal je mezi dětmi i dospívajícími velmi oblíbeným sportem, jak jsem se už v září přesvědčila i já sama. Basket Academy totiž už loni založila tak zvanou Pohybovou školku pro děti od tří let. Když jsem letos v září přemýšlela, jaký jiný kroužek kromě Sokolovny bych pro svého tříletého syna zvolila, našla jsem na internetu plakát na nábor do školky.

Byla jsem z toho překvapená, protože podobné kroužky, například fotbal atd., jsou možné dělat až od čtyř, pěti let. Jeden z dětských trenérů mi ale prozradil, že dostali takový nápad, protože on sám a jeho kolega jsou otcové také malých kluků. Syna jsem tedy do školky přihlásila a musím říct, že jsem moc ráda, že ho to baví. Je skvělé pozorovat ty malé prcky, jak se honí za basketbalovými míči, snaží se trefit do koše nebo prostě jen probíhají opičí dráhu.

Basketbalový klub se může pyšnit skvělými výsledky svých starších svěřenců. Je to vizitka trenérů, samozřejmě je to také plus pro naše město. Proto jsem byla dost nemile překvapená, když se před několika dny na Facebooku klubu objevil tento příspěvek.

Šatny jsou prý uzavřeny už od loňského září kvůli jejich havarijnímu stavu, na který klub město upozorňoval už během posledních sedmi let. Nikdy z toho ale pro něj nevzešlo nic dobrého. Lepší prostě bylo šatny zavřít a čekat - ono se to nějak vyřeší. A tak se stalo, že místo oprav město zainvestovalo do dvou obytných buněk. Tam se ale stejně všichni hráči nevejdou, takže lounští hráči je přenechávají raději hráčům hostujícím, jak se píše v nedávném článku zpravodaje iDnes. Redakce kontaktovala i hlavního trenéra Jakuba Hnátka, který prohlásil, že zveřejnění omluvy soupeřům nebylo vůbec myšleno jako kritika lounské radnice. Je ale naštvaný, protože opravy šaten byly slíbeny už letos v dubnu, ale žádné práce nezačaly a klub ani nedostal žádné další informace.

Radnice tvrdí, že už je zpracován projekt i vyřízené stavební povolení. Opravy by měly začít v příštím roce a nové šatny by měly být provozuschopné ve školním roce 2026/2027. Starosta města Loun, Milan Rychtařík (ANO), příspěvek na Facebooku ale vnímá jako vydírací taktiku klubu, jak pro sebe získat vlastní halu. V Lounech sice jedna je, ale zřejmě je moc vytížená jinými sportovními akcemi. Hájí řešení v podobě dvou buněk, které prý stály nemalé peníze. Podle Jakuba Hnátka se ale mělo jednat o dočasné řešení. Ale dopadlo to, jako když někdo řekne: „Budu tady pracovat jen, než splatím auto.“ A už tam zůstane do důchodu.

Klub nepopírá, že by o vlastní halu stál. Její výstavba se začala připravovat v minulém volebním období, po nových volbách se ale odložila. Městu se nelíbila zvolená lokalita, a tak se raději rozhodlo prověřit vytíženost tělocvičen škol. Jako dobrá zpráva do budoucnosti se může jevit to, že do deseti let má v jihozápadní části Loun vzniknout nová městská čtvrť, jejíž součástí bude i sportovní hala. Jupí! Deset let je ale dlouhá doba. Bude ale ještě budoucí děti basket zajímat? A bude dost sportujících dětí a dospívajících na to, aby se hala dostatečně využívala?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz