Hlavní obsah
Názory a úvahy

Záhady našeho zdravotnictví

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

7. 11. 12:53

Některé předpisy jsou pro mně záhadou.

Článek

Jsem již několik let obyvatelkou Domova pro seniory. Jsem tady spokojená jídlo je dobré a péče sestřiček vynikající. Jedna věc mě ale nejde na rozum. Oficiálně je zajištěna zdravotní péče. Je tu stále jeden lékař a občas ordinují i specialisté z různých oborů.

Proto nechápu, proč musím žádat ve zdravotních střediscích, kde jsem se před nástupem do Domova léčila, o elektronický recept, když specialisté v těchto oborech zde občas ordinují.

Dojít do střediska, kde mi lék předepisovali, je pro mě obtížné. Musela bych si objednat taxislužbu a platba za jednu cestu je asi 300,- Kč. Máme zde uloženu část důchodu a mohla bych peníze vybrat. Proč mám utrácet důchod za dojíždění, když zde lékaři příslušné specializace také ordinují.

Zatím mohu pomocí e-mailu bývalé lékaře požádat o elektronický recept. Obávám se toho, že až nebudu schopná obsluhovat počítač, léky nedostanu vzhledem k omezené pravomoci zde působících lékařů, nebo bůh ví proč.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz