Hlavní obsah

Nečekaný zlom v ukrajinsko-ruském konfliktu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
20. 4. 12:30

Ruské ministerstvo obrany ohlásilo úspěšné obklíčení vládních budov v centru Kyjeva. Rozsáhlého úspěchu se podle mluvčího Kremlu Peskova podařilo pomocí speciálně vycvičených koček ruskou bezpečnostní službou FSB.

Článek

Kyjev, Ukrajina

Pro Západní svět běžní domácí mazlíčci se staly v rukou Kremlu klíčovou zbraní ukrajinsko-ruského konfliktu. Po spekulacích ohledně vycvičených delfínů s výbušninami, kteří měli být použiti k sabotáži podmořských plynovodů, jde o první oficiální záznam masivního nasazení zvířat v probíhající válce. V Kyjevě mělo být vysazeno na padesát tisíc koček.

Západ je v šoku

Ve středu se konalo krizové zasedání špiček NATO. Novináři nebyli na jednání vpuštění a následně bylo jednání ukončeno bez jakékoliv tiskové konference. Podle zdrojů, které byly na jednáni přítomny, nemá NATO adekvátní odpověď na ruský výsadek.

„V Západní civilizaci jsou nejoblíbenějšími plemeny psů čivavy a jorkširští teriéři.“ uvedl zdroj s posměškem.

Rusko slaví dílčí úspěch

Dmitrij Medveděv na svém Telegramovém kanále uvedl: „Ruská vynalézavost se zasadila o to, aby nás na západě brali opět jako rovnocenné partnery. Ve svých krocích jsme ale opatrní.“

Výsadek byl dle vyjádření společnou akcí zpravodajské služby GRU a bezpečnostních složek FSB. Velení FSB převážně na začátku speciální vojenské operace, jak Rusové válku na Ukrajině označují, vinilo GRU z chybných zpravodajských informací, které vyhnaly nespokojené občany Ruské federace na náměstí po celé zemi. Protesty uvnitř Ruské federace musela řešit právě FSB masivním zatýkáním.

„Využili jsme nejtvrdší sibiřské kočky, které trpí závislostí na alkoholu a každý třetí kočičí agent je vybaven taktickou jadernou naloží.“ pohrozil dále Medveděv.

Podle předních ruských veterinářů, předci těchto koček osvobodili Leningrad od všudypřítomných potkanů.

Mluvčí Ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že sibiřské kočky nežerou ukrajinský Boršč, nikdy ho nežraly a žrát ani nebudou.

„Tímto krokem můžeme prohlásit speciální vojenskou operací za úspěšnou. Západ musí respektovat náš Boršč a naše linie. Rozpoutáme jakoukoliv válku pro zachování míru.“ zakončila Zacharovová svůj proslov plný emocí.

Kyjev se nevzdává bez boje

V ulicích Kyjeva již došlo k rozsáhlým konfliktům s kočičími agenty. Obyvatelé Kyjeva se snaží vrazit do obklíčení vládních budov klín a osvobodit tak své politické představitele. Mezi lidmi zavládla oprávněná panika.

„Všude se válí rozsypaný Whiskas, prázdné láhve a ožralé kočky,“ uvedl jeden z bojovníků, který měl s sebou velké koště, které používá jako zbraň.

Informace nelze nezávisle ověřit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz