Hlavní obsah
Sport

Další medaile pro stolní tenisty Bílovic

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Blaha

Stupně vítězů mladších žákyň (U13), zleva: Konečná /2.místo/, Popeláková /1.místo/, Srovnalová /3.místo/, Nováková /4.místo/, Mičulková /5.místo/, Stoklasová /6.místo/

2. 4. 15:37

Oddíl Stolního tenisu Bílovice se účastnil turnaje ve Slavičíně. Eliška Srovnalová získala v kategorii mladších žákyň 3. místo a zajistila si místo na Mistrovství ČR. David Holák skončil na 9. místě.

Článek

Závěrečného turnaje seriálu krajských bodovacích turnajů ve stolním tenise ve Slavičíně se účastnilo 125 hráčů, mezi nimi i 5 zástupců z ST Bílovice.

David Holák

Nejlépe se umístil David Holák, který ovšem hned první 3 zápasy ve skupině prohrál a musel se o své umístění prát v pavouku o 9. až 24.místo. Tohoto těžkého úkolu se chopil skvěle, nejprve porazil Dominika Kovala /KST Hluk/, rozdílem třídy si poradil s Bánovským Adamem Kročilem. Adama kročil po zápase na hru Davida Holáka reagoval: „David hraje antipinec! “ Holák v dalším zápase naložil svému jmenovci Surému 3:0 a mohl se radovat z postupu do finále pavouka o 9.místa. Svůj poslední zápas sezóny také vyhrál, a to když porazil dalšího zástupce KST Hluk. Tentokrát si poradil 3:1 s Lucií Obdržálkovou. Konečné 9.místo je nejlepší Davidovo umístění v sezóně.

Krajské bodovací turnaje

Během sezóny se hraje 8 turnajů. Od září do dubna. Právo startu mají všichni registrovaní hráči do 19.let z celého Zlínského kraje, chlapci i děvčata. Všichni hrají spolu, mladší i starší bez ohledu na pohlaví. Na turnaji je k vidění při účasti 125 hráčů na 450 zápasů, které se v případě slavičínského turnaje hráli na 16 stolech. Na hráče na každém turnaji tedy čeká 7, respektive 6 zápasů. Pořadatelem těchto turnajů jsou jednotlivé oddíly ve spolupráci se Zlínským krajským svazem stolního tenisu.

Michal Bereznaj

Michal o svůj postup ze skupiny bojoval jako 32.hráč slavičínského turnaje, tedy jako poslední hráč „druhého papíru“. V prvním zápase skupiny prohrál s nasazenou jedničkou Anetou Ježkovou. V ostatních dvou zápasech ovšem nezaváhal, porazil Mlčka /TJ Bojkovice/ a Greipela /TJ Sokol Vsetín/ a radoval se z postupu do pavouka o 9. až 24.místo. V první zápase ho, ale nemile překvapila skvěle připravená Dana Popeláková /KST Zlín/, která ho rozdrtila 3:0. Michal byl k zisku setu nejblíže ve třetí sadě, kdy vedl už 10:7, zástupkyně zlínského klubu zachovala klidnou hlavu a 5 body v řadě duel otočila ve svůj prospěch a vyhrála. V dalším zápase Michal oplatil Tadeáši Kadlčkovi /KST Dolní Němčí/ prohru z minulého turnaje. Následně prohrál s Kovalem /KST Hluk/ a porazil Kuželu /SK Slopné/ a mohl se radovat z 19.místa. Pro Michala Bereznaje nejlepší umístění v jeho kariéře.

Kritéria nominace na MČR

MČR se konají v těchto mládežnických kategoriích - U13, U15, U19

kategorie chlapců:

  • 40 nejlepších hráčů podle republikového žebříčku,
  • 14 hráčů podle nominací krajských komisí mládeže - jeden kraj, jeden chlapec,
  • 2 hráči získají divokou kartu komise mládeže České asociace stolního tenisu.

kategorie děvčat:

  • 24 nejlepších hráčů podle republikového žebříčku,
  • 14 hráčů podle nominací krajských komisí mládeže - jeden kraj, jeden chlapec,
  • 2 hráči získají divokou kartu komise mládeže České asociace stolního tenisu.

Eliška Srovnalová

Svými vyrovnanými výsledky během celé sezóny se jí podařilo získat konečné 3.místo v kategorii mladších žákyň, díky tomuto umístění bude nominována na MČR mladšího žactva již jako 3. odchovanec našeho oddílu po Lukáši Poláškovi a Janu Blahovi. Z našeho kraje si účast na MČR zajistili díky svým výsledkům na republikových bodovacích turnajích jak Dana Popeláková /KST Zlín/, tak i Kristýna Konečná a Aneta Ježková /obě KST Hluk/.

ST Bílovice

Stolní tenis Bílovice vznikl jako samostatný oddíl v roce 2006, a to když se oddělil od fotbalistů. V současné době má 36 členů - 19 mužů a 17 žáků ve kterých vidí svoji největší budoucnost. O žáky se starají 3 kvalifikovaní trenéři - Polášek Jiří, Blaha a Hyža. V jejich práci jim pomáhají i další hráči, kteří fungují jako skvělý sparing pro naše talenty. V letošním roce ST Bílovice přihlásilo do soutěží 5 mužských a 1 žákovské družstvo. Historického úspěchu - postupu do divize - dosáhlo mužstvo A ve složení Polášek Lukáš, Blaha, Zavadil, Šiller a náhradník Fibichr.

Vojtěch Hromádka a Václav Kašný

Vojtěch Hromádka se umístil na 83.místě a Václav Kašny na 110.místě.

Autorem textu je trenér ST Bílovice Jan Blaha.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Stolní tenis
Slavičín

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz