Hlavní obsah
Aktuální dění

Klaus dorazí. Zeman na Hrad nepřijde. Opět „nezklamal“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
25. 10. 18:50

Slavnostního předávání státních vyznamenání se bývalý český prezident nezúčastní.

Článek

28. říjen je tradičním dnem předávání nejvyšších státních vyznamenání, které uděluje prezident České republiky. Stejně tomu tak bude tuto sobotu. Poprvé bude předávajícím nový český prezident, Petr Pavel. Očekává se účast asi 700 hostů ve Vladislavském sále a přibližně 2 000 lidí na následné recepci ve Španělském sále. Ceremoniál předávání státních vyznamenání při příležitosti svátku 28. října bude odpovídat dosavadním zvyklostem. Žádné zásadní změny programu prý nejsou v plánu.

Bývalý prezident Miloš Zeman se prý 28.října slavnostního aktu ani následné recepce na Hradě nezúčastní. Nikoliv proto, že by snad nebyl novým prezidentem pozván. Nikoliv proto, že by to neumožňoval jeho zdravotní stav.

Důvod je jiný: V plánu má prý jiné akce!

Jednu akci, kterou Miloš Zeman navštíví, organizuje Český svaz bojovníků za svobodu v TOP hotelu. Tato organizace měla v nedávné minulosti řadu problémů v souvislosti s dotacemi, kdy kontroly zjistily některá pochybení. Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu, byl znám také svými kontroverzními a prokomunistickými názory. V minulosti kupříkladu Vodičkův Český svaz bojovníků za svobodu ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka pamětní medailí s nápisem „Za vlast a za svobodu“.

Druhou akci, které se zúčastní Miloš Zeman, pořádá v Obecním domě Česko-izraelská obchodní komora.

Miloš Zeman tak opět „nezklamal“. Ve své ješitnosti, aroganci a povýšenosti. Kde není středem pozornosti, tam nechodí. Takových záležitostí se neúčastní, byt´ jsou pro tento stát významné a symbolické. Smutné, že ani v takto významný den nedokáže odhodit toto přízemní uvažování a neumí zůstat nad věcí. Slova jako velkorysost a nadhled mu zjevně nic neříkají.

Václav Klaus, Zemanův předchůdce v úřadě, pozvání na slavnostní akt na Pražském Hradě přijal.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz