Hlavní obsah

Nerespektování zákonů, nadměrný hluku, nekompetence vedení

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

11. 9. 20:19

Na sídlišti Pod strání v Mikulově došlo kvůli řádění vedení ZŠ Hraničářů k podstatnému zhoršení životní úrovně. Stalo se z něho ghetto a noclehárna.

Článek

Na sídlišti Pod strání v Mikulově došlo kvůli řádění vedení ZŠ Hraničářů k podstatnému zhoršení životní úrovně. Stalo se z něho ghetto a noclehárna, viz ZŠ Hraničářů. Když i zástupci mateřské školy Pod Strání zjistili, že na sídlišti panuje anarchie a neplatí žádná pravidla, přidali se a přesunuli své hlučná autíčka s hudbou z dětského hřiště za budovou před budovu.

Představitelé ZŠ Hraničářů nerespektují zákony, normy a předpisy. Podle občanského zákoníku se musí zdržet toho, aby na sousední pozemek vnikal hluk v míře nepřiměřené místním poměrům, který podstatně omezuje obvyklé užívání pozemku.

Přestože základní škola dostala k dispozici 3 sportovní hřiště, 2 tělocvičny a nevyužitý prostor mezi přístavbou a školou, vedení školy jako smyslu zbavené podniká na okraji školy 10 metrů od nejbližšího bytového domu nadměrně hlučné aktivity.

Během dne někdy do noci se tam kromě družiny a žáků vystřídají desítky dětí z mateřské školy, žáci školy a mladiství z volnočasových aktivit, kteří přespávají v učebně vedle hřiště, i když mají za městské finanční prostředky postavenou turistická ubytovna. Většinou není na sportovních zařízeních areálu školy ani noha, protože jsou všichni namačkání pod okny bytových domů, kde se pod dohledem pedagogů nebo bez hlučně projevují. Jedná se hluk prakticky nepřetržitý, vysoké impulzní tóny, které obtěžují více než hluk s neměnnou frekvencí a po celý den. Není jasné, proč nejsou basketbalisti na basketbalovém hřišti, ale vyřvávají a driblují pod okny bytových domů.

Není to chyba dětí, které nemají rozum, a nemůžou za nekompetentní a nezodpovědné vedení školy, které by mělo mít rozum, dodržovat zákony, normy a předpisy a používat stavbu v souladu s určením a územním plánem.

Aby své hlučné aktivity na úkor okolních bytových domů aktivity ospravedlnilo a zlegalizovalo, vedení ZŠ Hraničářů lže o provozování svých hlučných aktivit v klidové zóně s herními prvky ve vnitrobloku školy. Je to trapné, ale účel světí prostředky. Pokrytci, vzory pro děti.

Podle zákona o „přestupcích křivým vysvětlením“ vedení školy uvádí nepravdu o okolnostech, které mají význam pro rozhodnutí. Těmito lživými informace škola obelhává veřejnost, stavební odbor, hygienu a nás.

Problémem je, že stížnosti na nadměrný hluk, používání školy k jiným účelům, než byla postavena, nehodlá Městský úřad v Mikulově a příslušný stavení úřad řešit, i když jsou za dodržování zákonů zodpovědní. Na úřadech samé vymlouvání, bagatelizování, zavádění na odkazování na jiné kompetentní orgány. Můžou si to dovolit, protože nejsou zodpovědní za škody, které způsobili během svého funkce svým vlastní majetkem bez možnosti převodu na někoho v rodině.

Zástupci školy a města sice nevědí, že areál školy se používá jiným způsobem, než pro jaký byl navržen, ale co vědí dobře, je, že většinu obyvatel postižených domů tvoří senioři, kteří nemají na právníky, a nedokáží se v tomto byrokratickém systému.

Nezdravé prostřední v neustálém hluku způsobuje stress, který je spouštěčem řady závažných onemocnění . A vzhledem na to, že máme jenom jedno zdraví, které nám nikdo nevrátí, a žádný z kompetentních orgánů nereaguje, rozhodl jsem se na bezcharakterní vedení školy podat trestní oznámení u nezávislé státní policie.

Rád bych se dožil toho, aby měli úředníci zodpovědnost za své rozhodování, a byli za svou hluchotu a slepotu postihováni. To se jim to podniká za finanční prostředky města bez patřičných znalostí a zodpovědnosti.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz