Hlavní obsah
Aktuální dění

Rajchlova pochybná minulost, paktoval se i s Berbrem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 3. 12:37

Právník Jindřich Rajchl se vrhl na politiku, rozhodl se jít vládě po krku a založil hnutí PRO. Z dřívějších dob jej však provází řada hříchů včetně likvidace tenisového klubu Tesla Karlín.

Článek

Na tuto kauzu upozornil web seznamzpravy.cz. Rajchlův spolupracovník Pavel Ryvola byla za ní odsouzený na 4,5 roku do vězení. Před časem tento tenisový klub zaznamenala náhlý příliv nových členů, mezi nimiž byl Jindřich Rajchl a jeho pět členů jeho rodiny. Noví členové pak odhlasovali prodej kurtů za šest milionů korun, tedy desetinu jejich tržní ceny. Asi nikoho nepřekvapí, že novým vlastníkem pozemků se stal developer. Rajlch měl v této kauze působit jako šedá eminence, tedy člověk, který hýbe správnými figurkami.

Rajchl se kdysi angažoval ve fotbale, působil ve vedení několika klubů a měl blízko i k silně kontroverznímu exmístopředsedovi Fotbalové asociace České republiky a bývalému důstojníkovi StB Romanu Berbrovi, který ve skutečnosti řídil celý český fotbal. Z policejních odposlechů vyplynulo, že běžně ovlivňoval výsledky fotbalových zápasů a to i na prvoligové úrovni. Jeden kolega sportovní novinář a mluvčí fotbalového klubu mi k tomu lakonicky řekl: „Máš-li problém, musíš jít za Berbrem.“ Právník Rajchl opakovaně Berbra v médiích hájil. Inu, svůj k svému.

Web Forum24.cz pak upozornil na další „pozoruhodný“ počin Jindřich Rajchla. Jedná se o jeho angažmá v podivných čachrech s kmenovými buňkami. Pan advokát seděl ve správní radě společnosti Bioinova společně s bývalým místopředsedou vlády Karlem Havlíčkem z hnutí ANO. Pacienti s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), která je nevyléčitelná, platili v průměru sto padesát tisíc korun jako „dar“ nadaci za zapojení do výzkumu profesorky Evy Sykové propojené s Bioinovou. Přitom podle zákona mělo být takové testování bezplatné. V této kauze se podle všeho jednalo o obejití práva tím, že lidé s touto smrtelnou chorobou neplatili poplatky za testování, ale dávali „dobrovolné dary“, a to je přece rozdíl.

Jindřich Rajchl je bezesporu chytrý člověk, který se vyzná a umí v tom chodit. Dokáže mistrně ohýbat právní přepisy a jít si bezohledně za svým, jak se říká přes mrtvoly. On sleduje zásadně jenom svůj prospěch a chytá se každé příležitostí, která by mu mohla navýšit konto. Tak ve fotbale už skončil a nyní se vrhl na politiku. Trikolora se mu zřejmě zdála málo radikální a tak založil hnutí PRO, které pořádá protivládní demonstrace. PRO je ovšem pouze další marketingový projekt Jindřich Rajchla. Jemu ve skutečnosti nejde o boj proti bídě, ale o to, jak využít lidí, kteří mu bezmezně věří. Tomu, že by litoval údajné chudáky kvůli drahým energiím, může věřit jen hodně naivní člověk.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz