Hlavní obsah
Rodina a děti

Bezohlední rodiče

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Zumrová

MMA zápas Martin Šíma x Gabriel Castillo Vargas

2. 9. 15:43

Někteří rodiče neberou ohled na své děti. Přitom je to jejich vzácný poklad. Už několikrát se mi stalo, že jsem navštívila nějakou bezvadnou akci a překvapil mě kočárek s miminkem.

Článek

Miminko na akci Red face

Nedávno jsem navštívila akci pořádanou společností Red face. Jednalo se o kombinaci soutěžních čísel zápasníků MMA a exhibičních čísel dívčího boxu a influencerů. Zážitek to byl silný, fanoušci v aréně nadšeně povzbuzovali své favority. Mladá maminka střežila kočárek s miminkem, kterému podle mého názoru nebylo více než tři měsíce. Maminka tam s sebou měla svého partnera, otce miminka. Proč nešel na akci jen jeden z rodičů? Tedy pravděpodobně otec a mladičká maminka nezůstala s miminkem doma?

Napínavý boj

Napínavý boj se odehrával mezi určitými zápasníky. Mě nejvíce zaujal zápas mezi Martinem Šímou a Gabrielem Castillo Vargasem. Tito bojovníci měli zatím na kontě pouze vítězné body. Ani jeden z nich se nevzdával. Zápasy se obešly bez krveprolití, což přece jen na ženy působí do jisté míry mírumilovně.

Míra decibelů

K takovéto akci samo sebou patří bojovná a úderná hudba. Při dlouhodobém poslechu však přesahovala únosnou míru decibelů. Fanouškům, kteří ještě dočasně neohluchli, začalo hučet v uších. K atmosféře zápasů však byla muzika zvolena správně a hlasitost ještě více nabudila zápasníky i fanoušky.

Miminko v tomto rámusu

A do tohoto rámusu přivezou mladí rodiče svoje miminko. Víte, že dítě je velice citlivé na zvuk, sluch je také velice citlivý a miminko může z takového rámusu ohluchnout? Jiní rodiče berou svá miminka či velmi malá dítka na živé koncerty, kde je také hlasitost decibelů často nad snesitelnou úrovní.

Nadšení rodiče pro umění

Jsou-li rodiče nadšení pro umění, tak ať vezmou mimčo klidně na nějakou výstavu obrazů či artefaktů. A když ho nechcete ochudit o muziku, tak zpívejte děťátku sami. Dítě od dvou let je už možné vzít na nějaké hudební vystoupení určené dětem nebo na nějaký koncert sboru, kde se nepoužívají reproduktory.

Na rockový koncert či jiný živý koncert či na letní festivaly můžete vzít navíc zavazadlo, myslím kufr. Ale pozor, kočárek s miminkem není pouze zavazadlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz