Hlavní obsah
Umění a zábava

Otočka ve StarDance

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Zumrová

Tanec

4. 11. 21:07

Otočka, propnutá kolena, narovnaná záda, rychlé nohy a hlavně energie

Článek

Otočka, zvedačka, propnutá kolena, narovnaná záda, zpevněné centrum, rychlé nohy a hlavně ať srší energie z tanečníků.

Označila bych se za poučeného laika, se společenským tancem mám společného víc než základní taneční. Závodně jsem se ale do tohoto nádherného sportu nedala. Nicméně StarDance je pro mě krásnou podívanou. Neviděla jsem úplně všechny řady, ale určitě většinu.

Jací diváci zasednou o sobotním večeru u obrazovek tohoto pořadu? Rozhodně tvoří pestrou škálu.

Někteří rádi a dobře sami tančí nebo se tanci věnují aktivně a jsou tancem nadšeni. Jiní obdivují výkony známých osobností z různých oblastí, další se nemohou vynadívat na krásné nápadité modely tanečních šatů pro standardní a latinskoamerické tance. Jiní si vychutnávají vynikající živý orchestr s výbornými zpěváky. Další skupina se zaměřuje na profesionální tanečníky a sleduje nápaditost choreografie. Značná část diváků ctí moderátorskou dvojici Marka Ebena a Terezu Kostkovou. Proces stárnutí se nevyhýbá žádnému smrtelníkovi. Někdo zraje jako víno, čerpá ze zkušeností a dál se ve své oblasti rozvíjí. Marek Eben se svým vtipem se do této soutěže hodí, dodává noblesu i eleganci a inteligentní humor. Ne vždy je sice jeho vtip rychle pochopen, ale tak jsme přece lidé. A paní Tereza Kostková se s panem Ebenem pěkně doplňuje, snaží se porotu přimět k mírnějšímu hodnocení a nechybí jí empatie a úsměv na tváři i kultivovaný projev. I porota je dle mého názoru v dobrém složení. Zdeněk Chlopčík a Taťána Drexler hodnotí profesionálním jazykem, Richard Genzer více laickým jazykem, aby se přiblížil většině diváků.

Celebrity

Celebrity jsou vybírány z různých profesí a mění se i profesionální tanečníci. Někteří se objevují v řadách opakovaně. Jinou energii a choreografii dodá na taneční parket Adriana Mašková a jinou Lenka Nora Návorková, jinou Jan Tománek a jinou Jakub Mazůch.

Jak se tvoří dvojice? To musí být určitá alchymie. Častokrát se povede vytvořit vynikající pár, který si zkrátka rozumí a pak jsou tréninky plné dřiny, ale i humoru.

Vztahy

Zajímavé jsou nejen taneční vztahy, které díky tomuto pořadu vznikly. Některé už i zanikly. Vyjmenuji jen některé - například Lucie Hunčárová a kuchař Emanuel Ridi, Marie Doležalová a Marek Zelinka, Jitka Čvančarová a Petr Čadek.

Příležitost pro profesionální tanečníky

StarDance je bezva příležitostí pro profesionální tanečníky, jak naučit známou osobnost tanci. Choreografie by měla být přizpůsobena schopnostem i povaze obou v tanečním páru. A hlavně ať nezmizí samotný tanec.:-)

Držím všem účastníkům palce, živý přenos je druh adrenalinu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz