Hlavní obsah
Rodina a děti

Prázdniny se chýlí ke konci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Zumrová

Dítě na louce

26. 8. 13:02

Školačky a školáci si chtějí naplno užít ještě poslední dny volna, středoškoláci si rádi ještě něco přivydělají na brigádách a malé děti se začínají těšit na kamarády ze školky.

Článek

Děti, které čeká nástup na základní školu se už moc těší, že budou už velcí školáci s opravdickou školní aktovkou na zádech nebo se do školy naopak netěší. Pamatujete si svůj první den ve škole? Já jsem byla hrdá, že ze mě bude prvňáček, velká školačka s červeno béžovou aktovkou na zádech. V ruce jsem měla kytičku pro paní učitelku, kterou poprvé uvidím. Bude hodná. Vždyť je to paní učitelka. Moc jsem se na ni těšila a nepřipouštěla jsem si žádnou jinou variantu. Naštěstí jsem se nespletla a paní učitelka byla milá a hodná. Paní učitelky a páni učitelé se také připravují na další školní rok. Paní učitelky prvňáčků jsou zvědavé, jaké ratolesti se jim ve třídě sejdou. I paní vychovatelky ve školní družině se těší na nové žáčky.

Rodiče a prázdniny

Rodiče si na jednu stranu rádi užívají volný čas se svými dětmi například na společné dovolené. Většina z rodičů však nemůže mít své děti u sebe celé dva měsíce, ani pedagogové, i když si to většina společnosti stále mylně myslí. Děti tráví prázdniny s rodiči na dovolené, pak na chalupě, u babiček a dědečků či na táboře. Jsou-li děti menší, skvělou možností jsou příměstské tábory různého zaměření (taneční, s kostkami lego, parkourový, jazykové…).

Ať už nastartuje zaběhnutý koloběh

Někteří rodiče se už asi těší, až bude probíhat asi trochu hektické ráno, ale až se školáci odeberou do školních budov a usednou do školních lavic, rodiče se připraví na cestu do práce nebo se mohou v klidu soustředit na práci z domova.

Pokud nemáte doma prvňáčka či prváka na střední škole, asi se i trochu těšíte na zajeté koleje. Ráno buzení, snídaně, vyčistit zuby, učesat, obléct a hurá do školy.

Zdroje:

https://www.prazdniny-v-praze.cz/letni-primestske-tabory/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz