Hlavní obsah
Aktuální dění

Stáli při ní všichni svatí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Zumrová

Kostel sv. Kryštofa

12. 8. 16:45

Nejen andělíčci a všichni svatí z katedrály sv. Bartoloměje stáli při ní. Mozek vyslal ty nejlepší možné signály a dívka je dokázala v kritické situaci poslechnout.

Článek

Víte, jak se zachová mozek, posléze tělo v kritické situaci, když je jedinec v ohrožení? Tělo se připraví k boji, k útěku nebo naprosto ztuhne, strne. Tělo vylučuje adrenalin.

Je mi opravdu líto dívky i jejich rodičů a nejbližších. Dotyčná dívka je pro mě neskutečná hrdinka, která se dokázala zachovat správně v situaci, do které se rozhodně nechtěla dostat ani v těch nejčernějších snech. Věděla, že předstírání stavu, kterým ji agresor vyhrožoval, jí snad pomůže. Pomohlo. Naštěstí. Dokonce si po té hrůze dokázala sama zavolat pomoc a sanitku.

Člověk se zamýšlí, kde se bere v lidech touha po tak strašných krutých činech?

Normální dívka v patnácti letech má hlavu plnou krásných snů do budoucnosti, přemýšlí, kam půjde studovat na střední školu, vybírá si už důkladněji své kamarády, věnuje se nějakému sportu, třeba tancování a samozřejmě módě, líčení a podobným aktivitám.

A co tato dívka? Až se dostane ze zdravotních obtíží, ponese si trauma celý život a bude jí hodně dlouho trvat než se z toho vzpamatuje a dokáže se začlenit do běžného života.

Držím palce a přeji hodně síly.

A agresor? Ať dostane ten nejtvrdší trest v tom nejtvrdším vězení. Tak, jak se vyjádřila Ukrajinská ambasáda. Přeci fakt, že se nejedná o uprchlíka, ale že žije v Plzni již delší dobu, není žádná polehčující okolnost. Spáchal otřesné trestné činy. A pochroumal tělo, ale hlavně duši jedné nevinné dívce i jejímu nejbližšímu okolí.

Zdroje:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-lide-svolavaji-do-plzne-protest-patnactiletou-divku-znasilnil-ukrajinec-40440408

https://is.muni.cz/do/rect/el/estud/fsps/ps11/sebeob/web/pages/psychologicka_priprava.html

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz