Hlavní obsah
Rodina a děti

Zase skáče přes kaluže aneb kam s dětmi, když prší?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Andre Taissin https://unsplash.com/de/fotos

Dítě v kaluži

15. 11. 18:31

Když máme malé děti, sledujeme podrobněji počasí. Jde nám o to, dítě správně obléct.

Článek

Jde nám o to, dítě správně obléct, což je někdy docela oříšek. Dáváme si záležet na tom, aby dítěti nebyla zima ani horko, aby se mohly dobře pohybovat a oblečení je netěsnilo.

Kam s dětmi, když prší?

Pokud není vysloveně slejvák nebo nehrozí bouřky, doporučuji jít s dětmi ven. Pro jejich imunitní systém je to velmi vhodné, a i my dospělí se tím zase o kousek utužíme. Navlékneme nepromokavé kalhoty a pláštěnku či nepromokavou bundu a také holínky.

Moc se mi líbí německé přísloví: „Neexistuje špatné počasí, existuje jen špatné oblečení“. Přesně si pamatuji na ten moment, kdy mi to mí kamarádi z Německa řekli. Usmála jsem se a uvědomila si, že je to pravda. Já si nepotrpím kdovíjak na módní oblečení, ale zajímá mě funkčnost materiálů.

Z bláta do louže

Někdy se asi každému přihodí, že se dostane z bláta do louže. Pro malé děti jsou ale louže neskutečným lákadlem. Děti zkrátka louže milují. Zavzpomínejte na své dětství, také jste rádi skákali do kaluží? Děti jsou nadšené, když mohou do kaluží nebo přes ně skákat a pak pozorovat své mokré stopy od holínek.

Vynalézavé děcko

Uchopí klacek a vědomě s ním švihá tak, že cáká voda z louže na všechny strany i na ně samotné. Dítě je během chviličky zašpiněné od hlavy až k patě. A mnohé maminky si povzdychnou nebo se i trošku zlobí, že zase půjde všechno oblečení do pračky.

Ano, i já si někdy v duchu povzdychnu, ale ve skutečnosti mám hlavně radost. Proč? Protože mé dítě si vyzkoušelo přirozenou a nenásilnou formou fyzikální zákony.

Už ví, že voda v kaluži není čistá, že když bude švihat do louže ostře nějakou holí, tak voda vystříkne na všechny strany. Následek ucítí na vlastní kůži, protože je v mžiku zaneřáděné. Ale já se nezlobím. Dítě objevovalo a bylo zvídavé a šťastné. Příště bude tuto činnost pravděpodobně zase opakovat a zase bude skákat přes kaluže.

Milé maminky, nechte své děti alespoň občas v přírodě pořádně ušpinit. Tato aktivita je pro vaše dítě rozhodně zdraví prospěšná.

A to přece za těch několik praček navíc stojí, že?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz