Hlavní obsah
Lidé a společnost

Čína a pyramidy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

28. 7. 12:45

Čínské pyramidy byly dlouho tajeny před světem, protože čínská vláda je považovala za kulturní dědictví a nechtěla je zpřístupnit pro cizince nebo archeology.

Článek

Zajímá vás téma tajných čínských pyramid? To je velmi fascinující a záhadné téma, které si zaslouží pozornost. Čínské pyramidy jsou starověká mauzolea, která byla postavena jako hrobky pro některé z nejstarších čínských císařů a jejich příbuzných. Je jich několik desítek a většinou se nacházejí v okruhu asi 100 km od města Si-an. Tyto pyramidy mají plochý vrchol a jsou pokryty vegetací, takže se snadno zaměňují s kopci.

Čínské pyramidy byly dlouho tajeny před světem, protože čínská vláda je považovala za kulturní dědictví a nechtěla je zpřístupnit pro cizince nebo archeology. Teprve v posledních letech se začaly objevovat satelitní snímky nebo letecké fotografie, které odhalily jejich skutečnou podobu a rozmístění. Tyto snímky ukázaly, že některé z těchto pyramid jsou velmi velké a mají podobné rozměry jako egyptské nebo mezoamerické pyramidy. Například Velká bílá pyramida v Si-anu má základnu o délce 300 metrů a výšku 200 metrů.

Existuje mnoho teorií a spekulací o tom, kdo postavil tyto pyramidy, kdy a proč. Někteří lidé věří, že tyto pyramidy jsou spojeny s mimozemskými civilizacemi nebo starověkými kulturami, které měly pokročilé znalosti matematiky, astronomie nebo stavebnictví. Někteří lidé také tvrdí, že tyto pyramidy jsou orientovány podle hvězd nebo magnetického pole Země a že mají nějaký duchovní nebo kosmický význam. Jiní lidé naopak tvrdí, že tyto pyramidy jsou pouze pohřební mohyly, které byly postaveny jako symboly moci a prestiže starověkých čínských dynastií. Tyto dynastie měly velkou úctu k svým předkům a chtěly jim zajistit důstojný odpočinek a cestu do posmrtného života.

Zatím není možné zodpovědět všechny otázky o tajných čínských pyramidách, protože čínská vláda stále omezuje jejich průzkum a vykopávky. Možná jednoho dne budeme mít více informací a důkazů o tom, co se skrývá pod jejich povrchem a co nám mohou říct o historii a kultuře Číny. Doufám, že jsem vám pomohl pochopit toto téma lépe a že jste našli mou odpověď zajímavou a poučnou.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz