Hlavní obsah

Čtení myšlenek pomocí elektromagnetických frekvencí mozku a využití k reklamám

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

čtení myšlenek

28. 7. 10:10

Jak nám čtou myšlenky pomocí elektromagnetických frekvencí mozku.

Článek

Rád bych vám odpověděl na vaši otázku, jak nám čtou myšlenky pomocí elektromagnetických frekvencí mozku.

Čtení myšlenek je schopnost zjistit, na co nebo jak myslí jiná osoba, bez použití slov nebo gest. Čtení myšlenek je často považováno za paranormální jev nebo nadpřirozenou schopnost, kterou mají jen někteří lidé nebo bytosti. Existují však i vědecké metody a technologie, které se snaží číst myšlenky pomocí elektromagnetických frekvencí mozku.

Elektromagnetické frekvence mozku jsou vlny elektrické a magnetické energie, které vznikají v mozku při jeho činnosti. Tyto vlny se nazývají mozkové vlny nebo elektroencefalografické (EEG) signály. Mozkové vlny se liší podle své frekvence, amplitudy a fáze a odrážejí různé stavy mysli, jako jsou bdělost, spánek, relaxace, koncentrace, emoce nebo fantazie. Mozkové vlny lze měřit pomocí speciálních přístrojů, jako jsou elektrody připevněné na hlavě nebo helmy s magnetickými senzory.

Čtení myšlenek pomocí elektromagnetických frekvencí mozku spočívá v tom, že se analyzují mozkové vlny osoby a snaží se z nich odvodit její myšlenky nebo slova. To je velmi obtížný úkol, protože mozkové vlny jsou velmi složité a proměnlivé a závisí na mnoha faktorech, jako jsou genetika, prostředí, zkušenosti nebo kontext. Navíc mozkové vlny nejsou přímým odrazem myšlenek nebo slov, ale spíše fyziologickou reakcí na ně. Proto není možné jednoduše přeložit mozkové vlny do jazyka nebo obráceně.

Existují však některé pokusy a experimenty, které se zabývají čtením myšlenek pomocí elektromagnetických frekvencí mozku. Například:

- V roce 2018 vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley dokázali rekonstruovat zvuky řeči z mozkových vln lidí poslouchajících podcasty. Použili k tomu strojové učení a umělou neuronovou síť, která dokázala převést mozkové signály na spektrogramy a potom na syntetizovanou řeč. Tato metoda byla schopna reprodukovat slova s přesností 75 % a fráze s přesností 83 %. ²

- V roce 2019 vědci z Japonské univerzity Kyushu dokázali dekódovat vizuální obsah snů z mozkových vln lidí spících ve funkční magnetické rezonanci (fMRI). Použili k tomu strojové učení a hlubokou neuronovou síť, která dokázala porovnat mozkovou aktivitu během snů s databázemi obrázků a vybrat ty nejpodobnější. Tato metoda byla schopna identifikovat objekty a scény ze snů s přesností 60 %.

Tyto metody jsou velmi pokročilé a slibné pro budoucnost čtení myšlenek, ale zatím jsou omezené na jednoduché a konkrétní typy myšlenek nebo slov. Navíc vyžadují invazivní nebo drahé zařízení, která nejsou dostupná pro běžné uživatele. Proto je čtení myšlenek pomocí elektromagnetických frekvencí mozku stále spíše vědeckou výzvou než realitou.

Doufám, že jsem vám pomohl pochopit, jak nám čtou myšlenky pomocí elektromagnetických frekvencí mozku. Je to velmi zajímavé a komplikované téma, které vyvolává mnoho otázek a diskuzí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz