Hlavní obsah

IP kamery a NVR: Jak zabezpečit svůj domov nebo firmu v roce 2023

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

IP kamery

6. 9. 0:36

IP kamery jsou inteligentní zařízení, které dokážou snímat a přenášet obraz a zvuk přes internet.

Článek

IP kamery a NVR jsou kamerové systémy, které slouží k zabezpečení vašeho domova nebo firmy. IP kamery jsou inteligentní zařízení, které dokážou snímat a přenášet obraz a zvuk přes internet. NVR jsou nahrávací zařízení, které umožňují ukládat a spravovat záznamy z IP kamer. V roce 2023 nabízejí IP kamery a NVR mnoho pokročilých funkcí a možností, které vám usnadní život a zvýší vaši bezpečnost.

Co umí IP kamery a NVR v roce 2023?

IP kamery a NVR v roce 2023 disponují vysokým rozlišením obrazu, které dosahuje až 12 Mpix¹. To znamená, že můžete vidět i ty nejmenší detaily na snímku. IP kamery také podporují noční vidění, které umožňuje snímat i za tmy nebo za snížených světelných podmínek. Noční vidění pracuje s infračerveným přisvícením, které je neviditelné pro lidské oko, ale viditelné pro kameru.

IP kamery a NVR v roce 2023 také disponují inteligentními funkcemi, jako je detekce pohybu, detekce tváře, detekce zvuku nebo detekce požáru². Tyto funkce umožňují kameře rozpoznat různé situace a reagovat na ně. Například pokud kamera detekuje pohyb nebo tvář, může vás upozornit na váš smartphone nebo tablet, poslat vám snímek nebo video na e-mail nebo spustit alarm. Pokud kamera detekuje zvuk nebo požár, může vás informovat o tom nebo kontaktovat hasiče.

IP kamery a NVR v roce 2023 také podporují bezdrátové propojení pomocí Wi-Fi nebo PoE³. To znamená, že nemusíte táhnout kabely mezi kamerami a nahrávacím zařízením. Wi-Fi je bezdrátová síť, která umožňuje připojit kameru k internetu pomocí routeru. PoE je technologie, která umožňuje přenášet data i elektrický proud po jednom ethernetovém kabelu. To usnadňuje instalaci a údržbu kamerového systému.

Jak můžete propojit a ovládat IP kamery a NVR online?

IP kamery a NVR v roce 2023 nabízejí možnost propojení a ovládání online pomocí aplikací nebo webových rozhraní. Aplikace jsou programy, které si můžete stáhnout do vašeho smartphonu nebo tabletu a které vám umožňují sledovat živě nebo zpětně záznamy z kamer, nastavovat různé parametry, jako je rozlišení, jas, kontrast nebo zvuk, nebo aktivovat různé funkce, jako je detekce pohybu, detekce tváře nebo detekce požáru. Webová rozhraní jsou stránky, které si můžete otevřít v prohlížeči na vašem počítači nebo notebooku a které vám umožňují provádět stejné operace jako aplikace. Aplikace i webová rozhraní jsou zabezpečená heslem a šifrováním, takže vaše data jsou chráněna před neoprávněným přístupem.

Jaké jsou výhody a nevýhody IP kamer a NVR?

IP kamery a NVR v roce 2023 mají mnoho výhod, ale také některé nevýhody. Mezi výhody patří:

- Vysoká kvalita obrazu a zvuku

- Inteligentní funkce

- Bezdrátové propojení

- Online ovládání

- Snadná instalace a údržba

Mezi nevýhody patří:

- Vyšší cena

- Vyšší spotřeba energie

- Závislost na internetovém připojení

- Možnost hackerských útoků

Závěr

IP kamery a NVR jsou kamerové systémy, které slouží k zabezpečení vašeho domova nebo firmy. V roce 2023 nabízejí IP kamery a NVR mnoho pokročilých funkcí a možností, které vám usnadní život a zvýší vaši bezpečnost. IP kamery a NVR však také mají některé nevýhody, které je třeba zvážit. Pokud hledáte kamerový systém pro rok 2023, můžete si vybrat z nabídky různých značek a modelů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz