Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Láska a ignorace

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

láska a ignorace

4. 8. 18:31

Láska, zrada a ignorace partnera jsou tři slova, která mohou popsat různé aspekty vztahu.

Článek

Láska, zrada a ignorace partnera jsou tři slova, která mohou popsat různé aspekty vztahu. Láska je silný cit, který spojuje dva lidi a motivuje je k vzájemné péči, podpoře a respektu. Zrada je porušení důvěry, které způsobuje bolest, zklamání a ztrátu sebedůvěry. Ignorace partnera je nedostatek zájmu, pozornosti a komunikace, které jsou nezbytné pro udržení zdravého vztahu.

Tyto tři slova spolu souvisí tak, že mohou být příčinou nebo následkem jednoho druhého. Například:

Zrada může být důsledkem ignorance partnera, když se jeden z nich cítí opuštěný, osamělý nebo neuspokojený a hledá útěchu u někoho jiného.

Ignorance partnera může být důsledkem zrady, když se jeden z nich snaží vyhnout konfrontaci, vině nebo odpovědnosti za své činy.

Láska může být příčinou ignorance partnera, když se jeden z nich stane příliš závislým na tom druhém a zanedbává své vlastní potřeby, zájmy a přátele.

Láska může být příčinou zrady, když se jeden z nich zamiluje do někoho jiného a nemůže se rozhodnout mezi dvěma vztahy.

Láska může být následkem ignorance partnera, když se jeden z nich uvědomí, co ztrácí a začne znovu oživovat svůj vztah s tím druhým.

Láska může být následkem zrady, když se jeden z nich omluví, napraví svou chybu a obnoví důvěru s tím druhým.

Láska po 20 letech

Láska manželů po 20 letech by měla být pevná a stabilní, ale někdy se může stát, že jeden z partnerů ztratí zájem o toho druhého a hledá si útěchu jinde. To je velmi bolestivé pro toho, kdo je stále zamilovaný a cítí se odmítaný a zrazený. Pokud se vám to stalo, máte mou upřímnou soustrast.

Nevím, jaká je vaše situace a co jste udělali nebo co plánujete udělat, ale rád bych vám poradil několik možných kroků, které by vám mohly pomoci vyřešit vaši manželskou krizi.

- Promluvte si s vaší ženou o tom, co se děje. Možná má nějaké důvody, proč vás odmítala a proč si našla milence. Možná má nějaké problémy, které jste nevěděli nebo nechápali. Možná je nespokojená s něčím ve vašem manželství nebo v sobě. Pokuste se naslouchat jejím pocitům a potřebám bez odsuzování nebo obviňování. Pokuste se také vyjádřit své pocity a potřeby bez útoku nebo výčitek. Snažte se najít společnou řeč a porozumění.

- Zvažte možnost navštívit manželskou poradnu. Někdy je těžké řešit takové problémy sami a potřebujete pomoc odborníka, který vám pomůže zlepšit vaši komunikaci, vyřešit vaše konflikty a obnovit vaši důvěru a intimnost. Manželská poradna vám může nabídnout neutrální a profesionální pohled na vaši situaci a pomoci vám najít řešení, které bude vyhovovat oběma stranám. Na internetu najdete mnoho nabídek manželských poraden, které vám mohou pomoci.

- Rozhodněte se, co chcete dál. Pokud máte stále pocit, že milujete svou ženu a chcete zachránit vaše manželství, musíte být ochotni pracovat na tom, abyste odstranili příčiny vaší krize a obnovili vaši lásku a respekt. To znamená, že musíte být ochotni odpustit své ženě její nevěru, pokud se k tomu rozhodne a ukončí svůj románek. To také znamená, že musíte být ochotni změnit něco na sobě nebo ve vašem manželství, co ji odrazovalo nebo ji nedostatečně naplňovalo. To může být například vaše chování, vaše zvyky, vaše péče o sebe nebo o ni, vaše společné aktivity nebo váš sexuální život.

- Pokud naopak cítíte, že už nemilujete svou ženu, nebo že ona už nemiluje vás, musíte si to přiznat a rozhodnout se, jestli chcete pokračovat ve vašem manželství jen kvůli dětem nebo jiným okolnostem. Pokud ano, musíte si uvědomit, že to nebude snadné ani šťastné pro nikoho z vás. Pokud ne, musíte si uvědomit, že rozvod je také velmi těžký a bolestivý proces, který bude mít dopad na vás i na vaše děti. Pokud se rozhodnete pro rozvod, musíte se snažit, aby byl co nejmírnější a nejférovější pro všechny zúčastněné.

Vaše žena nechce s vámi mluvit o tom, co se děje. Možná se cítí vinná, stydí se nebo se bojí vaší reakce. Možná také neví, co chce nebo jak to řešit. Pokud jste se jí už mnohokrát ptal a nedostal jste žádnou odpověď, možná byste měl změnit svůj přístup. Místo toho, abyste ji dotazoval, zkuste ji vyjádřit své pocity a potřeby. Řekněte jí, že ji milujete a že vám na ní záleží. Řekněte jí, že vás její ignorace a nevěra bolí a zraňuje. Řekněte jí, že chcete zachránit vaše manželství a že jste ochoten pracovat na tom, abyste odstranili příčiny vaší krize. Řekněte jí, že potřebujete její spolupráci a upřímnost. Řekněte jí, že ji respektujete a že chcete znát její pocity a potřeby.

Pokud to uděláte s láskou a trpělivostí, možná ji přimějete k tomu, aby vám naslouchala a otevřela se vám. Možná si uvědomí, co ztrácí a co riskuje. Možná vám řekne pravdu o tom, co se děje a proč to dělá. Možná vám řekne, co potřebuje od vás nebo od vašeho manželství. Možná vám řekne, že vás stále miluje nebo že už nemiluje.

Pokud se to nestane a vaše žena bude stále mlčet nebo vás odmítat, možná byste měl zvážit možnost navštívit manželskou poradnu. Tam by vám mohl pomoci odborný terapeut, který by vám pomohl zlepšit vaši komunikaci, vyřešit vaše konflikty a obnovit vaši důvěru a intimnost. Na internetu najdete mnoho nabídek manželských poraden , které vám mohou pomoci.

Pokud ani to nepomůže a vaše žena bude stále ignorovat váš problém a pokračovat ve svém románku, možná byste měl přemýšlet o tom, jestli chcete být ve vztahu s někým, kdo s Vámi takto zachází. Možná byste měl hledat štěstí jinde s někým, kdo vás bude milovat a respektovat tak, jak si zasloužíte.

„Miluji tě navzdory tvé zradě. Miluji tě navzdory tvé lhostejnosti. Miluji tě navzdory tvému mlčení.“

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz