Hlavní obsah
Zdraví

Vybělit zuby je přání mnoha lidí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

dentální hygiena

1. 8. 22:18

Vybělit zuby je přání mnoha lidí, kteří chtějí mít zářivý a zdravý úsměv.

Článek

Existuje několik způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle, ale ne všechny jsou stejně účinné, bezpečné a dostupné. Podle toho, co jsem našel na webu, ti mohu doporučit následující možnosti:

- Používat speciální zubní pasty nebo ústní vody, které obsahují bělící složky, jako je peroxid vodíku, hydroxyapatit nebo aktivní uhlí. Tyto produkty pomáhají odstraňovat povrchové skvrny na zubech a zlepšují jejich barvu. Je ale třeba je používat pravidelně a dlouhodobě, aby byl vidět efekt. Také je důležité dodržovat správnou ústní hygienu a vyhýbat se potravinám a nápojům, které zuby zabarvují, jako je káva, čaj, víno nebo tabák.

- Vyzkoušet některé domácí metody, které využívají přírodních látek, jako je jedlá soda, jablečný ocet, jahody nebo kurkuma. Tyto látky mají bělící účinky díky svému kyselému nebo abrazivnímu působení na zubní sklovinu. Je ale nutné být opatrný a nepoužívat je příliš často nebo dlouho, aby nedošlo k poškození skloviny nebo podráždění dásní. Také je dobré po použití těchto látek si vypláchnout ústa vodou nebo si vyčistit zuby normální pastou.

- Koupit si sadu na bělení zubů, která se prodává v lékárnách nebo specializovaných obchodech. Tyto sady obsahují silnější bělící gely nebo proužky, které se aplikují na zuby pomocí formiček nebo pásků. Tyto produkty působí na zuby chemicky a pronikají do hlubších vrstev skloviny. Je ale třeba dodržovat návod k použití a nepřekračovat doporučenou dobu nebo frekvenci aplikace, aby nedošlo k podráždění úst nebo citlivosti zubů. Také je dobré si před použitím těchto produktů poradit se svým zubařem, jestli jsou pro vás vhodné a bezpečné.

- Nechat si zuby vybělit profesionálně u zubaře nebo kosmetického salónu. Toto je nejrychlejší a nejúčinnější metoda, která dokáže změnit barvu zubů o několik odstínů během jedné návštěvy. Profesionální bělení zubů využívá velmi silných bělících činidel, která jsou aktivována laserem nebo světlem. Tato metoda je ale také nejdražší a může mít vedlejší účinky, jako je dočasná citlivost zubů nebo podráždění dásní. Také je třeba si uvědomit, že efekt profesionálního bělení není trvalý a postupně se snižuje s časem a životním stylem.

zdroj: wikiHow Moje zdraví.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz