Hlavní obsah

Xiaomi: Čínská značka, která dobývá český trh elektroniky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik

Xiaomi

6. 9. 0:27

Xiaomi je jednou z nejprodávanějších značek elektroniky v Česku. Nabízí širokou škálu produktů, jako jsou mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, chytré hodinky, sluchátka

Článek

Xiaomi je čínská společnost, která byla založena v roce 2010 Lei Junem a dalšími osmi spoluzakladateli. Jejich cílem bylo vytvořit kvalitní a cenově dostupnou elektroniku pro každého. Název Xiaomi znamená v čínštině „malé rýže“ a odkazuje na buddhistický pojem „malého zrna rýže“, který symbolizuje jednoduchost a dokonalost.

Xiaomi začala jako výrobce softwaru pro mobilní telefony. V roce 2011 uvedla na trh svůj první telefon Xiaomi Mi 1 s operačním systémem MIUI, který byl založen na Androidu. MIUI je uživatelsky přívětivý a inovativní systém, který nabízí mnoho funkcí a možností přizpůsobení. MIUI je také otevřený pro komunitu uživatelů, kteří mohou přispívat svými návrhy a názory.

Od té doby Xiaomi rozšířila svou nabídku o další produkty, jako jsou tablety, notebooky, televize, chytré hodinky, sluchátka, reproduktory, robotické vysavače a další. Xiaomi se zaměřuje na vysokou kvalitu, moderní design a příznivou cenou. Xiaomi také klade důraz na ekologii a sociální odpovědnost. Například Xiaomi používá recyklovatelné materiály pro balení svých produktů a podporuje charitativní projekty.

Xiaomi je jednou z nejprodávanějších značek elektroniky v Česku. Podle průzkumu společnosti **Heureka.cz** je Xiaomi druhou nejoblíbenější značkou mobilních telefonů po Samsungu. Xiaomi má v Česku mnoho spokojených zákazníků, kteří oceňují její produkty za jejich výkon, funkčnost a spolehlivost. Xiaomi má také silnou online komunitu fanoušků, kteří si vzájemně pomáhají a sdílejí své zkušenosti.

Xiaomi je tedy značka, která dobývá český trh elektroniky. Její produkty jsou kvalitní, moderní a cenově dostupné. Její filozofie je jednoduchá a dokonalá. Její komunita je aktivní a zapojená. Pokud hledáte elektroniku pro každého, můžete si vybrat z nabídky Xiaomi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz