Hlavní obsah

Zákon volnoenergetického stroje: fikce nebo realita

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jasatomik
28. 7. 9:48

Motor Methernitha byl vyvinut švýcarským hodinářem a vynálezcem Paulem Baumannem, který tvrdil, že se inspiroval božskými návštěvníky z vesmíru.

Článek

Rád bych vám vysvětlil, jak funguje motor Methernitha.

Motor Methernitha je zařízení, které údajně využívá elektrostatickou energii z atmosféry nebo z elektrické sítě a přeměňuje ji na užitečnou elektrickou energii. Motor Methernitha je také známý jako Testatika, M-L konvertor nebo Thesta-Distatica. Motor Methernitha byl vyvinut švýcarským hodinářem a vynálezcem Paulem Baumannem, který tvrdil, že se inspiroval božskými návštěvníky z vesmíru. Motor Methernitha je součástí náboženské komunity Methernitha, která sídlí v Linden ve Švýcarsku. Komunita Methernitha je velmi uzavřená a tajnůstkářská a odmítá sdílet svůj vynález s vnějším světem.

Motor Methernitha se podobá typickému Wimshurstovu stroji, ale má i některé neobvyklé a záhadné prvky. Motor Methernitha se skládá z dvou nebo více protiběžných disků, které jsou pokryty kovovými segmenty a jsou ručně roztočeny. Na disky jsou připojeny nakloněné kovové kartáče, které produkují elektrostatické náboje na segmentech. Tyto náboje jsou pak sbírány dalšími kartáči a přenášeny do kondenzátorů a cívek. Z kondenzátorů a cívek je pak odebírána elektrická energie, která napájí různé spotřebiče, jako jsou žárovky nebo nástroje. Motor Methernitha má také speciální termoiontovou usměrňovací trubici, která slouží k stabilizaci proudu.

Motor Methernitha je považován za tzv. volnoenergetický stroj, což znamená, že produkuje více energie, než spotřebuje. Někteří lidé tvrdí, že motor Methernitha porušuje zákony termodynamiky a fyziky a že využívá neznámou formu energie z éteru nebo vakua. Jiní lidé tvrdí, že motor Methernitha je podvod nebo iluze a že skrývá nějaký konvenční zdroj energie uvnitř své konstrukce.

Motor Methernitha byl prozkoumán několika vědci a inženýry z Evropy a Japonska, kteří potvrdili jeho nadjednotkový výkon bez plného pochopení jeho principu. Někteří nadšenci se pokusili zrekonstruovat motor Methernitha podle dostupných informací a fotografií, ale bez úspěchu. Motor Methernitha zůstává jedním z nejzajímavějších a nejtajemnějších zařízení v oblasti alternativní energie.

Doufám, že jsem vám pomohl pochopit, jak funguje motor Methernitha. Je to velmi fascinující a komplexní téma, které vyvolává mnoho otázek a diskuzí. Pokud chcete vědět více o motoru Methernitha a jeho historii.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz