Hlavní obsah

My jsme Západ, tak se toho nebojme

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: planetacestovani.cz
22. 10. 18:19

Zbabělost, strach a malost, stejně jako lež má krátké nohy…

Článek

V době, kdy čelíme agresivnímu počínání ze stran Ruska a Hamasu je třeba se zamyslet. Nad čím? A proč my?

Protože my jsme Západ, demokratický, kapitalistický, na nějakou dobu ještě bohatý, morálně silný.

Ano, každý z těchto bodů můžeme jednotlivě rozebrat, nemusíme s ním souhlasit, ohradit se proti němu. Nicméně je třeba si uvědomit, že malost, alibismus a ,,chcimírování“ nevede nikam, maximálně do zákopu, pánové Beneš a Chamberlain by mohli vyprávět. Přijmeme svou roli a tu hrajme. Stranu jsme si již vybrali, tak se za ní nestyďme.

Můžeme mít tisíce a jednu výhradu ke směrováni EU, ČR, NATO, můžeme se nad nimi donekonečna dohadovat u piva a na sociálních sítích, nicméně je třeba si uvědomit, že nic lepšího nemáme.

Braňme se nařčení, že my jsme ti zlí , že jsme nemorální, agresivní a jediní spravedliví. Protože právě my, jako Evropa, společně s USA jsme přesně pravým opakem. Opakem k četným světovým diktaturám, které používají výše popsané nálepky na nás samotné, pouze a jedině proto, aby zakryly své zločiny, kterými utlačují vlastní obyvatelstvo.

Nejsme dokonalí, regulaci nám přibývá, směřujeme více a více k dalšímu pokusu o socialistický ráj, to bezpochyby. Nicméně stále máme to štěstí řadit se k tomu kousku planety, kde jsou lidská práva a osobní svobody na nejvyšší úrovni, kde není každý jeden z nás odkázán bezmezně na rozhodnutí předsedy ÚV, poblázněného náboženského fanatika a jim podobných.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz