Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Vyhlídkový let

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Petr Kvapil

Vrtulník Robinson R-44

24. 7. 18:15

Let vrtulníkem Robinson R-44.

Článek

V průběhu leteckého dne, na letišti Olomouc - Neředín, se konají vyhlídkové lety. Poletíme čtyřmístným vrtulníkem Robinson R-44. Bude se jednat jen o klasický okruh nad městem.

Jako jízda výtahem je můj první dojem ze startu. Robinson nabírá výšku, sklání nos dopředu a opouštíme letiště. My, všichni tři „vyhlídkáři“, letíme helikoptérou poprvé. Vypadá to, že jen pilot je profík a tak let probíhá klidně.

Po přeletu předměstí se dostáváme nad historickou část Olomouce. Takto z výšky je nádherný pohled na Horní náměstí s renesanční radnicí, Sloupem Nejsvětější Trojice, řadou historických budov a paláců. Pilot krouží, my pozorujeme všechny ty věže kostelů, náměstí a ulice města, které dobře známe, ale jen při chůzi po zemi. Potom letíme nad klikatým tokem řeky Moravy a nad předměstími. Následuje okruh nad Klášterním Hradiskem a to již nastal čas vrátit se zpět.

Přelétáme sídliště Neředín a zdravotnický heliport. Ještě jedno vynucené kroužení. Pilot dostal pokyn z letištní věže, aby vyčkal, až dosednou poslední parašutisté. Přistání je také velmi klidné. Z letu nám zůstane několik hezkých zážitků a pár fotografií.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz