Hlavní obsah
Lidé a společnost

Mezinárodní den charity

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jitka N.
5. 9. 13:36

Mezinárodní den charity připadá na 5. září. A proč zrovna tento den?

Článek

V tento den, roku 1997 zemřela Matka Tereza, která se věnovala humanitární pomoci a byla známá svým výrokem: „Život plný práce pro ty nejchudší a nejzranitelnější je velkou inspirací“.

Mezinárodní den charity je inspirací a povzbuzením pro všechny organizace a jednotlivce, kteří pomáhají potřebným. Dnes je příležitost upozornit na důležitost pomáhat a podporovat nemocné či umírající, matky a otce samoživitele, děti, lidi bez domova a všechny v sociální tísni, kteří si nedokáží pomoci vlastními silami.

Oblastní charita Rajhrad hraje klíčovou roli při řešením sociálních a zdravotních problémů. Pomáhá seniorům, nemocným lidem, lidem se zdravotním a mentálním postižením, lidem v sociální a hmotné tísni, ohroženým dětem a mládeži. „Každý z nás může udělat něco dobrého pro druhé. Ráda se takovými lidmi obklopuji a motivuji okolí k pomoci druhým. Síla a úspěch charitní činnosti v Oblastní charitě Rajhrad je v lidech, a to z řad zaměstnanců, dobrovolníků, dárců a vlastně všech podporovatelů, které máme a jsme za ně vděčni,“ říká Jitka Štefánková, PR pracovnice.

Mezinárodní den charity je výzvou pro ty, kteří by chtěli pomoci druhým a příležitostí pro ty, kteří pomoc potřebují. Dobročinnost má mnoho podob, a i nepatrná forma pomoci může mít velký význam, co myslíte?

https://rajhrad.charita.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz