Hlavní obsah
Názory a úvahy

Neberte nám pánské záchodky. Jinak přijde konec světa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Joker
5. 9. 14:47

Konečně chvíle klidu, řekl jsem si, když jsem dosedl do kabinky. Kdo nikdy nemakal v korporátním openspacu to asi nepochopí, ale pánskej hajzl je jediná opravdová oáza v takovéhle firmě.

Článek

Můžete si na něm v poklidu projíždět FB, esemeskovat, číst pozvolna a dlouze noviny (dřív se dalo i pokuřovat) a dělat samozřejmě i spoustu dalších věcí, které se na záchodě povětšinou dělají. Píšu pánský, protože jinam nechodím a navíc dělám v podniku, kde je většina ženskejch, takže když se potřebujete schovat – případně s kolegy probrat něco důležitého - je volba jasná.

„Tak co, jak to jde?“ je povětšinou první oslovení, s nímž se u nás na záchodě v práci vítáme a nikdo z nás nemá samozřejmě na mysli onu standardní toaletní činnost. Pokaždé se tady totiž dozvíte něco zajímavého – ze sportu, politiky, případně běhu firmy. A zákonitě také nějaká moudra sám sdělíte ostatním.

Kolik věcí muselo být v historii lidstva vymyšleno na záchodcích. Kolik politických dohod se tam odehrálo, kolik vzniklo nápadů na filmy, knihy, reklamy, scénáře nebo vynálezy. Kolik geniálních plánů tady muselo přijít na svět. Kolik úplatků se tady předalo…

Pánský záchodek je prostě fenomén. Myslím to teď samozřejmě přísně vědecky, dalo by říct sociologicky - kdo například nechodil o školních přestávkách na cigárko a pokec, byl společensky naprostá nula. O všem důležitém – alespoň třeba u nás na gymplu – se rozhodovalo na hajzlu u popelníku (a to jste nemuseli ani hulit). Čas od času tady taky člověk dostal přes držku od starších spolužáků, případně pár dobře mířených rozdal, ale na hajzl se o přestávce prostě muselo. Kdo seděl ve třídě a žvejkal chleba se salámem a kecal s holkama, byl mimo.

I proto mě denně děsí zprávy, že se po nátlaku aktivistů už zřejmě brzy skoro všude zruší rozdělení na pánské a dámské toalety. Hájí tím prý zájmy sexuálních menšin.

Hovno zájmy, je to jen banda aktivistickejch blbů, řekl bych, kdybych byl na pánském záchodku. Tady samozřejmě tak ostrý nebudu a napíšu, že tohle může znamenat konec světa. Pád civilizace. Navíc si myslím, že ani dámy (ale samozřejmě nemám dostatek informací, co se odehrává na jejich záchodcích a co všechno tam řeší) nemohou být z oné myšlenky nadšené.

Pokud k tomu teda nakonec dojde, nezbude nic jiného, než přejít do ilegality a založit tajné pánské hajzly. Úplně to vidím - jako ve sci-fi filmu - jak se chlápek ohlíží přes rameno a pak zaťuká na tajemné dveře, ty se otevřou, on rychle vstoupí a pozdraví osádku ilegálních záchodků: „Tak co, jak to jde?“

Ale snad se toho nedožiju.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz