Hlavní obsah
Sport

Na Slavii jsem byl hrdý, řekl mi její bývalý hráč Tomáš Heřman

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Foto: Josef Pešout

Ilustrační snímek z areálu stadionu pražské Slavie v Edenu

Bývalý fotbalový útočník Tomáš Heřman působil během své kariéry ve třech českých prvoligových klubech včetně pražské Slavie a Plzně. A není divu, že nejvyšší soutěž dál sleduje.

Článek

Oceňuje především skvělé tažení Slavie, kde kdysi začínal svou dráhu ve vrcholovém fotbale.

Náš rozhovor s Tomášem Heřmanem, který jsme vedli v Ústí nad Labem, odkud pochází a stále tam bydlí, jme začali pohledem na aktuální prvoligovou tabulku.

Co soudíte o současném osmibodovém náskoku pražské Slavie před druhou Viktorií Plzeň?

Myslím si, že liga je prostě rozhodnutá ve prospěch sešívaných. Říká se to těžko, když vím a mockrát se stalo, že se někdo najednou dotáhl na čelo tabulky. Ale pokud vidím tu kvalita a jak Slavia hraje, jsem nadšený. Za mě je to nejlepší tým ligy.

Chodíte do Edenu, abyste se napřímo přesvědčil o herní síle Slavie?

V této sezoně jsem byl dvakrát hrdý na to, co Slavia jako český tým předvádí v evropském poháru. Jistě, některé zápasy úplně nevyjdou, ale celkově převažují pozitiva. Dostal jsem nabídku do VIP, abych se šel podívat na duel s Lille. Od první do poslední minuty to byl tlak Slávie a hráči Lille si s tím neuměli poradit, prostě absolutní zážitek. Stadion bouřil. Pak jsem viděl Slavii v televizi proti Bilbau a skoro celý zápas byla lepší. Sice prohrála, ale nezaslouženě. Škoda, že Slavii předtím nevyšel přes Lille postup do Ligy mistrů, zasloužila by si to.

Když se vrátíme do minulosti a vašeho působení ve Slavii, tak jen stojí za zmínku fakt, že v sezoně 1991/1992 ještě existovala První československá liga. Vyhrál ji Slovan Bratislava před Spartou Praha s trenérem Dušanem Uhrinem starším a Sigmou Olomouc s trenérem Karlem Brücknerem. Slavia byla čtvrtá. Jak byste charakterizoval tehdejší Slavii?

Především za ní pod vedením trenéra Vlastimila Petržely nastupovali například kanonýr Pavel Kuka, Karel Jarolím, Jaroslav Šilhavý, Jan Suchopárek, Patrik Berger, Radek Bejbl. Jako mladík začal naskakovat i Vladimír Šmicer. Měsíc po mě přišel do Slavie milionář Boris Korbel a koupil hráče za drahé peníze. Byli tam v ohromném kádru i Dragiša Binič, Štefan Rusnák atd. A brzy se to rozjelo tak, že řada kluků z té sezony pak získala s českou reprezentací stříbro na mistrovství Evropy 1996.

Jste s některými bývalými spoluhráči ze Slavie v kontaktu?

Spíše ne, ale jsem rád, že jsem se s takovými borci sešel v jednom týmu. Jarda Šilhavý a Karel Jarolím se stali trenéry, kteří byli i u reprezentace. A Honza Suchopárek teď vede český národní tým hráčů do 21 let. Nedávno jsme se potkali na fotbale v Teplicích při duelu s Duklou Praha. Dobře jsme si popovídali i zavzpomínali na krásné časy. Měl jsem štěstí, že jsem se ve fotbale setkal s řadou kluků, kteří se pak prosadili i na té nejvyšší úrovni.

Zdroj: autorský text

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz