Hlavní obsah
Sport

„Viktor Hübl to má v sobě,“ říká hokejový trenér Petr Martínek o extraligovém rekordmanovi

Médium.cz je blogovací platforma, tedy veřejně dostupná služba, na které mohou naši uživatelé svobodně vyjadřovat a publikovat své názory. Nejedná se o názory či postoje Seznam.cz ani žádné z našich redakcí.

Foto: Josef Pešout

Bývalý hokejista a nyní trenér Petr Martínek

Jako asistent trenéra byl někdejší obránce Petr Martínek u toho, když hokejisté Chomutova získali největší úspěch v novodobé historii klubu. V sezoně 2016/2017 se dostali až do semifinále extraligy a obsadili konečné čtvrté místo.

Článek

Martínek působí v chomutovském hokeji i nadále, konkrétně patří do trenérského týmu jako jeden z asistentů u mužstva, které bojuje na špici druhé ligy. A v původním rozhovoru pro Seznam Médium hovoří i o nestárnoucím Viktoru Hüblovi.

Současným lídrem hokejistů Chomutova je extraligový rekordman v několika statistikách, letos 46letý Viktor Hübl, váš někdejší spoluhráč. Jak byste ho po hokejové stránce charakterizoval?

Pamatuji si, že Viktor Hübl začínal právě v Chomutově, když se tady ještě hrála druhá liga. Byl hodně mladý, pak jsme spolu nastupovali za Slavii i Litvínov. Víťa to má v sobě. Jeho výhodou je, že je pořád dobře připravený. Nemá problémy s váhou, vyhýbají se mu těžší zranění. Umí rozdávat puky, dávat góly a je opravdovým lídrem i v kabině.

Není to tak dávno, co byl Chomutov takříkajíc na vrcholu. Přesto alespoň krátce připomeňte extraligové play off z jara 2017.

V archivem to bude zapsáno jako vynikající období. V předkole jsme prohrávali s Mladou Boleslaví 0:2 na zápasy, ale další tři jsme vyhráli a postoupili do čtvrtfinále. Tím se to celé otočilo, tým se nastartoval a díky fantastické atmosféře v Chomutově jsme následně vyřadili Třinec s trenérem Vladimírem Kýhosem a v semifinále jsme vzdorovali Liberci. Skvěle tehdy chytal brankář Ján Laco. Kdyby vysoká kvalita pokračovala, mohli bychom snad pomýšlet i na nejvyšší mety.

Místo stabilizace výkonnosti ale přišel pád z extraligy o dva roky později. Co za tím stálo?

Začaly problémy a situace vyústila tím, že výkony šly dolů a konec byl trpký.

Bylo pro vás těžké setrvat po sestupu v Chomutově?

Klub mě svým způsobem vychoval a rozhodl jsem se zůstat doma i v první hokejové lize na trenérské lavičce. Jsem u týmu i teď, kdy hrajeme druhou ligu.

Co považujete za svoje největší úspěchy v hráčské kariéře?

Asi dvě čtvrtá místa s pražskou Slavií v extralize někdy před dvaadvaceti lety. Zahrál jsem si samozřejmě za Chomutov v několika etapách, potom i za Litvínov a další kluby i v nižších soutěžích na severu Čech, ale to už je minulost.

Zdroj: autorský text

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz