Hlavní obsah

Krásný život důchodců za mlada

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 10. 17:40

Bezstarostný život za mlada

Článek

-VŠ stavební -dopravní stavby jsem ukončil v r.1963, povinná umístěnka Košice, plat 950,- čistého, pracovní soboty, bezdětní svobodní vyšší daně, vojenská příprava ve škole, voj.cvičení o prázdninách, 12 měsíců vojenská služba. Moje žena dětská zdravotní sestra umístěnka v r.1961 ze Znojma do Ostravy, dožila se 78 let s důchodem 8 808,- jako prodezinfikovaná zdravotní sestra zemřela na rakovinu. Projekční práce považovali komunisté za počmáraný papír, tak jsem podle názoru některých mladých 8 hodin čmáral, pak doma na prkně po nocích vydělával.Nikdo mi nikdy nic zadarmo nedal a k tomu jsme vedli i naše 2 děti.Ještě v 70-ti jsem si na počítači jako ACAD projektant "cvičil paměť"prací.Jsem rád , že ještě žiju(nar.1941) pro ty co ještě umí počítat.Mám řidičák, mladí kolem silnic „na stromech“, důchodcům řídit zakážou?? Na štěstí mám hodné mladé sousedy, kteří mi pomůžou i bez požádání.Neztěžuji si, nenatahuji ruku, musím se o sebe v bytě, na který jsem si půjčil starat sám.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz