Článek
Příprava půdy
Po sklizni je záhon potřeba řádně zrýt. Pozor, nikdy do záhonu nezarývejte hnůj a dusíkatá hnojiva, pokud chcete záhon vyhnojit tak doporučuji hnojivo na cibuloviny. Po zrytí necháme půdu ladem a přibližně 2 týdny před výsadbou půdu uhrabeme.
Výběr odrůd
Ze zkušenosti se mi osvědčil česnek Český paličák a česnek Dukát. Česnek Dukát se dá pěstovat i v těžkých půdách. Existuje však ještě mnoho druhů česneku ,proto doporučuji navštívit obchody se sadbou kde si každý vybere.
Moření česneku
Existuje mnoho způsobů moření česneku ,ale mě se nejvíce osvědčilo mořit česnek sulkou. Namícháme 50ml sulky s 1,25l vody a vložíme česnek. Potom zamícháme a necháme 10-12 hodin. Po vyndání česneku ze sulky ho osušíme a do 24 hodin vysadíme.

Sulka - Přípravek ,kterým budeme mořit česnek
Výsadba
Česnek vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Sázíme jej do hloubky cca 10cm. Pozor na sázecí kolík! Při sázení kolíkem hrozí že pod stroužkem bude vzduch. Lepší než kolík je vzít si násadu na koště a vyznačit si na ní 10 cm a dělat díry na sázení. Česnek nikdy nesázejte po cibulovinách a 4 roky na stejné místo.
Na jaře
Na začátku března začíná vylézat nať česneku. To je čas prokypřit půdu kolem česneku a odstranit plevel. Můžeme také přihnojit hnojivem na cibuloviny. Je také možné vysadit jarní česnek, ten se sází stejně jako ozimý jen na jaře a má delší skladovatelnost.
Léto a sklizen
U česneků paličáků odstraňujeme palice ,protože výrazně snižují velikost česneku. Během sezony jednou za 2 týdny kypříme půdu a odstraňujeme plevel kolem česneku. Během teplých dnů zaléváme ačkoli se říká že česnek je suchomilný. Že je česnek zralí poznáme tak ,že začnou usichat konce listů nebo u paličáků se narovná palice. Sklízíme opatrně a dáme ho usušit aby jsme ho mohly uskladnit nebou na podzim opět vysadit.