Hlavní obsah

...a tak se opět budím ráno ve čtyři hodiny.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

15. 11. 14:40

Biologické hodiny se nedají ošidit a střídání letního a zimního času lidem škodí. Už v roce 2019 jsme měli naději, že se EU dohodne na ukončení střídání časů, ale akce For Only One Time se nekonala.

Článek

Patřím k těm, kteří mají problém s časovými změnami a tak mi trvá několik měsíců, než se budím v časech, které mi byly nařízeny a než to mé biorytmy pochopí.

Všichni víme, že zdravý spánek bez pomoci hypnotik je důležitý. Fáze REM a NREM se střídají a v případě krátkého času, který na spánek máme, neproběhnou všechny potřebné fáze k regeneraci mozku a fyzických sil. Dostáváme se do trvalého stresu z únavy. Je vícero vlivů, které mohou spánkové rytmy negativně ovlivnit. Některé, bohužel, jako jsou střídavé provozy, nemoci, podmínky pro usínání, neovlivníme. Ale střídání časů ovlivnit můžeme. Před dalším jednáním v EU v roce 2026, kam se rozhodování posunulo z mnoha důvodů, včetně Covidu, budeme potřebovat ke změně například nejméně 16 500 hlasů. To nebude problém. Jeden hlas, ten můj, je jistý. Že původně byly tyto změny potřebné z důvodu úspory energií, víme. Je však doloženo, že úspory energií získané posunem času jsou v současnosti zanedbatelné. Vím, že se bude ještě rozhodovat o tom, který čas EU vybere, zda letní, nebo pásmový. Raději pásmový. Tak se budily generace před námi.

Unavená, vystresovaná se loučím slovy : „Bez zdravého spánku nežijeme kvalitní život. Naopak, život si zkracujeme“.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz