Hlavní obsah
Názory a úvahy

Emotivní výzva paní Černochové k vystoupení z OSN

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

29. 10. 19:50

Očekávaná výzva Valné hromady OSN ke sporu Izrael - Pásmo Gazy - smír.

Článek

Z politických a ekonomických důvodů si nemůžeme dovolit vystoupit z Organizace spojených národů. Členství v organizacích, které zastřešuje OSN, je pro nás velmi důležité. Dlužno však říci, že mnohá rozhodnutí OSN nejsou taková, jak bychom logicky očekávali, jsou to často rozhodnutí politická, případně ekonomická. Cítím to stejně, jako paní Černochová. Její výzva byla emotivní, chápu ji. Jak může vnímat Izrael výzvu ke smíření po proběhlém holokaustu ze strany teroristů z Pásma Gazy?

Tato situace se stále opakuje. Agresor se cítí podporován a to je bohužel skutečnost. Desetiletí to není jinak. Mezinárodní právo zakazuje útoky proti civilnímu obyvatelstvu. To 7. října udělal Hamás. To Hamás útočí proti mezinárodnímu řádu. To jejich ideologie je nesmiřitelná a nebezpečná. To musí skončit. Nevěřím, že Izrael po hrůzách, které prožil, je ochoten smíření.

Také bych od Valného shromáždění OSN očekávala spíše jasně vyjádřenou podporu obyvatel napadené země, než výzvu k humanitárnímu příměří mezi teroristickým hnutím Hamás a Izraelem. OSN neplní svou roli. Nemá dostatečnou sílu a vliv a musí dojít ke změnám, aby skutečně mohla rozhodovat a konat, nejen rozdělovat finance, vydávat vágní prohlášení. OSN je bezzubá a kdo sleduje dění ve světě, musí se ptát, kde je očekávaná pomoc, kde jsou Modré přilby, když teroristi zapalují školy v Africe, vraždí civilní obyvatelstvo, unášejí a zotročují děti, není dostatek pitné vody a potravin pro hladovějící? Finance bohužel často jdou nekontrolovaně do rukou teroristů, se kterými není třeba jednat.

Kdo šíří nebezpečnou ideologii a není ochoten ke smíření s ostatním světem, nesmí být zbytkem světa podporován.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz