Hlavní obsah

Proč trest za napadení zvířat, není brán stejně jako u lidí ?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Kate Novotn
15. 8. 17:05

Zvýšení trestu za týrání a zabíjení zvířat.

Článek

Každou chvíli na mě vyskakují v mediích na sociálních sítích, jak někdo špatně zacházel se zvířaty. Ať je to množení, vybíráni peněz na ulici s chudáky tvory, za účelem zbohatnout a poté ty které jsou nepochopitelné jako je týrání či zabití. Proč je to stále povoleno, úřady nic nedělají ? Mnozí lidé mají poté zvířata za účelem zisku. Ještě horší jsou osady na Slovensku, kde mají jako zábavu psí zápasy, týrání takové, že si to někteří nechtějí ani představit. Proč tito lidé jsou stále na svobodě, a dělají to stále dál a dál?

Nedávno jsem četla články na sociálních sítích, kdy údajně Rumunska žena, žebra peníze na ulici. Při čemž má sebou psi kteří musí stát jen na místě. Poté jsem se dočetla, že tam sebou má i štěňata které jsou ještě kojena.

Můj názor je, že by lidé kteří nemají v sobě ani trochu lítosti, a dokáži takovéhle zlé věci dělat zvířatům, tak je jen otázka času, kdy se dopustí něčeho i na lidech. Proto by měli být souzeni stejnými paragrafy, jako když jsou spáchaný na lidech.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz