Hlavní obsah
Cestování

Historické městečko Jimramov ožije jarmarkem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Roman Šulc

Jimramov

4. 9. 7:00

Už jste měli možnost navštívit Jimramov? Jarmark je tou ideální příležitostí, jak objevit tento skvost na horním toku řeky Svratky. Čeká vás kulturní program, prohlídka památek a pohodová atmosféra.

Článek

V sobotu 9. září se malé historické městečko Jimramov promění v centrum vzrušujícího dění. Jeho ulice a náměstí budou hostit Jimramovský jarmark, který slibuje návštěvníkům den plný radosti, zábavy a lahůdek. Již nyní si označte toto datum v kalendáři, protože program slibuje spoustu akcí pro všechny generace.

Toto malebné městečko, ležící v hlubokém údolí řeky Svratky na soutoku s Fryšávkou, nabízí nejen svou starosvětskou atmosféru, ale i úchvatné okolí, které zaujalo i významné osobnosti. Jiří Stanislav Guth-Jarkovský, význačný funkcionář olympijského hnutí, turistiky a sportu, se do Jimramova zamiloval, a to samé platí i pro tvůrce filmů, kteří zde natáčeli známé snímky včetně legendárních Četnických humoresek. Přestože je toto místo nesmírně malebné a plné historických klenotů, turisté ho často přehlížejí. Jarmark je však tou ideální příležitostí, jak objevit skvosty, které Jimramov skrývá.

Foto: Roman Šulc (se svolením autora)

Náměstí v Jimramově

Jedním z vrcholů dne bude speciální komentovaná prohlídka města od 12:00 hodin od staré školy u sv. Jana, která vám představí historické jádro Jimramova, které je chráněno jako městská památková zóna. Většina domů má fasády v historizujícím slohu 19. století. Dominantami této památkové zóny jsou kostel Narození Panny Marie, který byl klasicistně přestavěn v 18. století a renesanční zámek, který mimořádně své nádvoří otevře návštěvníkům od 12:00 do 14:00 hodin.

Foto: Roman Šulc

Zámek v Jimramově

Celodenní program jarmarku bude připraven pro všechny věkové skupiny:

  • Dílny pro děti nabídnou tvořivou zábavu pro ty nejmenší návštěvníky.
  • Návštěvníci uvidí ukázky tradičních řemesel a dovedností.
  • Koncert Horácké muziky přinese hudební rozmanitost.
  • Užijete si tanec a radost se sbory Studánka a Kamínek.
  • Skvělá vystoupení dětského tanečního souboru Bystřinka a Rozmarýnek přidají na energii a veselí.
  • Během celého dne bude mužné si zastřílet na biatlonové střelnici nebo si vyzkoušet dojení krávy.
Foto: TIC Žďár nad Sázavou

Jarmark v Jimramově

Pro milovníky ručně vyráběných produktů budou k dispozici stánky s bohatou nabídkou od místních řemeslníků. Výběr bude pestrý a plný originálních kousků, které si jistě zamilujete. Gastronomické zážitky nebudou chybět díky lahůdkám od místních rybářů. Čerstvě připravené ryby si určitě užijete.

Nezapomeňte si označit 9. září v kalendáři a přijďte s rodinou a přáteli zažít den plný zábavy a radosti do Jimramova, bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny.

Foto: Městys Jimramov

Program v zámeckém parku Bludník

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz