Hlavní obsah

PENÍZE Peníze PENÍZE

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
29. 8. 14:50

Rodičovský příspěvek vzroste možná o 50 tisíc.. a to ještě chtějí někteří ještě víc… Tak já nevím.. Jsem asi staromodní..

Článek

Rodičovský příspěvek vzroste možná o 50 tisíc.. a to ještě chtějí někteří ještě víc… Tak já nevím.. Jsem asi staromodní.. pořád nad tím dumám..ale je to asi dáno tím,že mám děti o generaci od sebe.. Mamky.. přestaňte si chodit na kafíčka,kupovat příkrmy ,dělat si nehty,řasy a ostatní kraviny.. Těm,který si nestěžují,jak je vše drahé,a stát dává málo.. ty ať si chodí třeba denně.. Ale je mezi vámi spousta těch,který brblají,ale musí být in,jelikož sousedka má zas nový kočár ,tak ho musím mít taky.. Ano,je taková doba.. můžem si to dovolit,jasně,ale.. Vidím to denně … moje mateřská o generaci zpět se skládala z praní bavlněných plen,vaření oběda manželovi,počítání peněz po výplatě kolik zbude po zaplacení pravidelných výdajů…A vůbec jsme si nestěžovali.. Bydleli jsme spokojeně v garsonce,na výlet jeli vlakem ,a měli se fakt fajn…

Přešlo pár let,dařilo se nám lépe,tak jsme ušetřili a jeli k moři…koupili dům,postupně předělávali.. a pořád v klidu.. ne hned..

Pak se narodil další syn,a já opět vařila manželovi,pár plen vyvářela,vytvářela doma příkrmy z toho co zahrádka dala.. Já vám děvčata nevím,ale prskáte,že máte na mateřské málo,ale spočítali jste si,kolik měsíčně vyhodíte zbytečně do luftu? Podle zvýšení to vychází od státu asi 1400 kč navíc měsíčně.. no a když budu počítat podle cen u nás,vychází to vlastně na ty nehty a řasy.. Proč tohle píšu.. Stále okolo slyším u oněch kafíček v cukrárně od maminek,že nestíhaj.. A co vlastně nestíháte..Pleny nemusíte prát,příkrm si koupíte,oběd taky,chlap se nají v práci,pračka vypere a zrovna i usuší,vysavač sám jezdí po bytě.. Ano,jsou tu matky samoživitelky… těm bych to moc přála.. Ale těm,které to vážně potřebují.. Mám dvě v příbuzenstvu.. Kupodivu ta co chodí po brigádách,aby měla co synovi dát k jídlu,ta si postěžuje jen občas,zatímco druhá sedává na těch kafíčkách s ostatními ,ta prská pořád.. Chápu,že po přečtení si 80% lidí bude myslet,proč to píšu,ale ono je lepší frflat a nic nedělat..Já to alespoň napsala.. A podotýkám,že stejný názor má moje snacha.. mám vnučku,která má domácí stravu.. pár vymožeností mají doma také,ale občas na hřišti snacha kroutí hlavou,co to z těch mamin padá za názory…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz